Відкриття ювілейної виставки «Скарби для нащадків», присвяченої 30-річчю Незалежності України

Дирекція художніх виставок України спільно з Черкаським художнім музеєм презентують ювілейну виставку «Скарби для нащадків», присвячену 30-річчю Незалежності України.

30 років тому здійснилась заповітна мрія багатьох поколінь українців, яку вони плекали протягом століть: Україна здобула Незалежність.

Споконвіку українська земля була щедрою на таланти. І сьогодні наших науковців високо цінують у світі, унікальні оперні голоси українських виконавців підкорюють світові сцени; прізвища наших художників лунають на престижних світових аукціонах образотворчого мистецтва. Але насамперед: наша культура та мистецтво були і лишаються  чи не найдорожчим скарбом  для прийдешніх поколінь українців.

Мистецтво в Україні довгий час розвивалося в особливих умовах колоніальної залежності, коли художники змушені були творити в межах загальноімперських (російського/радянського) історичних та політичних наративів. Попри це українські художники завжди намагалися відбирати, осмислювати і репрезентувати ті історичні події та явища, які були ключовими для формування нації. Кращі твори української образотворчості минулого століття прямо чи опосередковано засвідчують співзвучність європейським цінностям та світовому художньому процесу.

Із здобуттям Україною Незалежності на початку 1990-х для художників не лишається табуйованих тем чи сюжетів, стилів чи напрямків, що неймовірно розширило як тематичні та сюжетні можливості, так і напрямки формальних пошуків.

Виставка «Скарби для нащадків» знайомить шанувальників мистецтва із справжніми перлинами українського мистецтва ХХ – першої чверті ХХІ століття з фондової збірки Дирекції художніх виставок України. Вона дарує прекрасну нагоду побачити унікальні твори корифеїв українського живопису: Тетяни Яблонської, Олексія Шовкуненка, Сергія Шишка, Миколи Глущенка, Тетяни Голембієвської, Сергія Григор’єва. Їхні твори увійшли до «золотого фонду» українського живопису, який високо цінується у світі.

Різноманіття та своєрідність регіональних художніх шкіл демонструють твори відомих майстрів живопису: Федіра Захарова, Тамари Хітрової, Василя Чегодара, Валентини Цветкової, Віктора Ковтуна.

У проєкті також презентовано сузір`я митців, кожен з яких у творчості відобразив свій час, епоху та її духовні поривання. Серед них: Віктор Зарецький, Галина Неледва, Віктор Рижих, Олександр Дубовик, Тіберій Сільваші, Анатолій Криволап.

Віртуозне володіння найрізноманітнішими графічними техніками, у той самий час – унікальність та неповторність кожної мистецької індивідуальності втілені у творах видатних митців Георгія Якутовича, Олександра Губарєва, Валентина Гордійчука, Миколи Гроха, Ангеліни Сіденко, Андрія Чебикіна.

На виставці також презентовані твори  відомих майстрів скульптури Василя Бородая, Івана Фізера, Віталія Шишова, Аліси Забой, які визначили важливі тенденції як у формальних пошуках, так і у розвитку української пластики другої половини ХХ-першої чверті ХХІ ст. загалом.

Виставка діє до 30 вересня 2021 року.