Відкриття персональної виставки творчості Валентини Кушнір «У лабіринтах абстракції»

01 жовтня 2021 року у Черкаському художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки творчості Валентини Кушнір «У лабіринтах абстракції».

Серед чисельних виставок, що відбуваються у Черкаському художньому музеї, окремим явищем є виставки художників-аматорів. Нині вперше представляє свої роботи черкащанка Валентина Кушнір. Для неї заняття живописом – це можливість реалізуватися творчо, висловити свої думки і враження. Як у кожного художника-аматора, у неї своя творча історія, яка написана авторкою на полотні. Це історія руху від копіювання творів відомих художників до перших спроб створити щось своє. І цей захоплюючий процес відобразився у 19 творах, які представлені на виставці «У лабіринтах абстракції».

У кожного з нас трапляються дивовижні речі, що змінюють життя. Невже могла передбачити Валентина Кушнір, що влаштувавши сина на навчання до художньої школи вона знайде для себе викладача та натхненницю – Мальцеву Аллу Григорівну. З цього знайомства і виникло нестримне бажання малювати. Малювати яскраво, вільно. Помилятися та все одно продовжувати займатися улюбленою справою – живописом.

Надихає Валентину Кушнір саме життя, усе те, що її оточує. Та не варто шукати у творах художниці реалістичні візуалізації, адже нині її захоплення – це абстракція, яка дозволяє вільно інтерпретувати образи. А погоджуватися чи ні з авторським баченням, навіть якщо тематика твору окреслена чіткою назвою, то вже особиста справа глядача. Для самої художниці кожний твір – це загадка, адже починаючи роботу, вона не знає як він буде виглядати у завершеному вигляді.

У представлених роботах художниці – потужний за емоційністю та насиченістю барв світ. З нескінченої гами кольорів Валентина Кушнір обирає здебільшого яскраві та чисті. Вони дивовижним чином співіснують на полотнах художниці, не заважаючи, а навпаки: підсилюючи звучання один одного. Така яскрава палітра – це настрій та емоції самої авторки, це палітра оптимізму.

На виставці представлені також копії картин відомих художників, які Валентина Кушнір створювала навчаючись живопису. Адже процес копіювання творів великих майстрів – це дуже дієвий спосіб навчання, який сприяє й духовному зростанню. Серед копій: твори Вінсента ван Гога («Соняхи», «Іриси», «Флітілярії у мідній вазі»), Густава Клімта («Поцілунок», «Обійми»), Клода Моне («Міст в Аржантьої») та інші. Ці роботи демонструють художні уподобання авторки у той час.

Виставка діє до 31 жовтня 2021 року.