Відкриття персональної виставки творчості Валентини Кушнір «У лабіринтах абстракції»

Відкриття персональної виставки творчості Валентини Кушнір «У лабіринтах абстракції»

01 жовтня 2021 року у Черкаському художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки творчості Валентини Кушнір «У лабіринтах абстракції».

Серед чисельних виставок, що відбуваються у Черкаському художньому музеї, окремим явищем є виставки художників-аматорів. Нині вперше представляє свої роботи черкащанка Валентина Кушнір. Для неї заняття живописом – це можливість реалізуватися творчо, висловити свої думки і враження. Як у кожного художника-аматора, у неї своя творча історія, яка написана авторкою на полотні. Це історія руху від копіювання творів відомих художників до перших спроб створити щось своє. І цей захоплюючий процес відобразився у 19 творах, які представлені на виставці «У лабіринтах абстракції».

У кожного з нас трапляються дивовижні речі, що змінюють життя. Невже могла передбачити Валентина Кушнір, що влаштувавши сина на навчання до художньої школи вона знайде для себе викладача та натхненницю – Мальцеву Аллу Григорівну. З цього знайомства і виникло нестримне бажання малювати. Малювати яскраво, вільно. Помилятися та все одно продовжувати займатися улюбленою справою – живописом.

Надихає Валентину Кушнір саме життя, усе те, що її оточує. Та не варто шукати у творах художниці реалістичні візуалізації, адже нині її захоплення – це абстракція, яка дозволяє вільно інтерпретувати образи. А погоджуватися чи ні з авторським баченням, навіть якщо тематика твору окреслена чіткою назвою, то вже особиста справа глядача. Для самої художниці кожний твір – це загадка, адже починаючи роботу, вона не знає як він буде виглядати у завершеному вигляді.

У представлених роботах художниці – потужний за емоційністю та насиченістю барв світ. З нескінченої гами кольорів Валентина Кушнір обирає здебільшого яскраві та чисті. Вони дивовижним чином співіснують на полотнах художниці, не заважаючи, а навпаки: підсилюючи звучання один одного. Така яскрава палітра – це настрій та емоції самої авторки, це палітра оптимізму.

На виставці представлені також копії картин відомих художників, які Валентина Кушнір створювала навчаючись живопису. Адже процес копіювання творів великих майстрів – це дуже дієвий спосіб навчання, який сприяє й духовному зростанню. Серед копій: твори Вінсента ван Гога («Соняхи», «Іриси», «Флітілярії у мідній вазі»), Густава Клімта («Поцілунок», «Обійми»), Клода Моне («Міст в Аржантьої») та інші. Ці роботи демонструють художні уподобання авторки у той час.

Виставка діє до 31 жовтня 2021 року.

Read more

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка  «Прикладна культурологія»

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка «Прикладна культурологія»

24 червня Черкаський обласний художній музей презентував ювілейну персональну виставку Миколи Маценка — «Прикладна культурологія». Це, певною мірою, ретроспективна виставка, утворена із двох перманентних авторських серій, дотичних до культурологічного дискурсу із перспективи української ідентичності: «Неофольк» та Геральдична серія. Якщо у роботах серії «Неофольк» (своєрідні візуальні коломийки) образно повторюється впізнаваний орнаментальний мотив,

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Черкаський музей спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету презентує унікальну виставку про життєпис Митрополита Андрея Шептицького. Значення його постаті виходить далеко за межі соціально-історичного контексту Європи початку XX століття та локального — історії заходу України. Його ідеї, як захисника українського народу в часи Світових воєн, в останнє десятиліття активно

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасної народної картини черкаської художниці аматорки Марії Завалко. Марія Завалко народилася 17 листопада1953 року на Кіровоградщині, згодом родина переїхала до Черкас. Її професійна діяльність не була пов’язана із творчістю. Закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут (нині інститут екології). Працювала в одеському «Бюро погоди», а також