Відкриття персональної виставки Яни Якимчук «Усім серцем люблю я рідний край»

Відкриття персональної виставки Яни Якимчук
«Усім серцем люблю я рідний край»

14 вересня Черкаський художній музей презентує персональну виставку Яни Якимчук. Художниця вперше демонструє на широкий загал свої роботи. На виставці представлені 50 картин, що були створені в 2020-2021 роках.

Яна пише переважно в жанрі пейзажу, в техніці олійної пастелі, живопису, кольорового олівця. Стиль – реалізм, імпресіонізм.

Більшість картин з’явилися на світ восени-взимку, коли людському окові тяжко зашпортатися за яскраві природні барви. Однак задум якраз і полягав у тому, щоб відшукати їх. Останнє жовте листя, відблиски заходу сонця на старій клуні, клаптик синього неба чи зелена трава, що видніється з-під снігу – всі ці знахідки, які підгледіла й майстерно зобразила на своїх картинах художниця, тішать око й дарують надію. Олійна пастель допомагає зробити всі акценти якомога яскравішими й насиченішими. А сміливі й ламані штрихи влучно передають невідворотний настрій передзим’я-зими.

Особливої уваги заслуговують пейзажі Яни Якимчук, які вона малювала в музеї під відкритим небом «Козацький хутір» у селі Стецівка на Чигиринщині. Довершені й неймовірно зворушливі, вони нагадують нам про найважливіше – душу українського народу та національну ідентичність.

Біографічна довідка

Яна Якимчук народилася 6 квітня 1988 року в Полтаві.

Ще в ранньому дитинстві вона відчула потяг до творчості. Із шести років відвідувала школу мистецтв, а згодом продовжила навчання в художній школі.

Професійну освіту здобула в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» на архітектурному факультеті (спеціальність «Образотворче мистецтво й кераміка»). Крім малювання мисткиня також захоплюється гончарством і писанкарством. Наразі перебуває в декретній відпустці, виховує трьох донечок і сина.

Художниця, яка найбільше надихає Яну – Катерина Білокур. Тому що вона не звертала уваги на побут, сама собі робила пензлики й підрамники для картин і навіть заміж не вийшла, бо чоловік не дозволив би їй малювати. Роботи народної мисткині, «вишиті» олійними фарбами на полотні, стали невичерпним джерелом натхнення для Яни.

Виставка діє до 03 жовтня 2021 року.

Read more

Розклад майстеркласів на січень 2025 р.

Розклад майстеркласів на січень 2025 р.

03 січня о 14:00 - Майстерклас Лялька-мотанка «Янгол» 07 січня о 14:00 - Майстерклас з крапкового живопису 08 січня о 14:00 - Майстерклас «Живопис на склі» 10 січня о 14:00 - Майстерклас «Петриківський розпис» 14 січня о 14:00 - Майстерклас «Декупаж на солоному тісті» 17

Виставка Різдвяна

Виставка Різдвяна

Черкаський художній музей спільно із Черкаською обласною організацією Національної спілки художників України презентує виставку «Різдвяна» творів образотворчого та декоративного мистецтва. Це стало вже доброю традицією — кожного року митці Черкащини втілюють у своїх творах бачення і відчуття Різдва. Різдво для наших художників, зрештою як і для кожного з нас — це про

Персональна виставка Миколи Скобельського «Щастя творити»

Персональна виставка Миколи Скобельського «Щастя творити»

12 грудня Черкаський художній музей спільно з Польським культурним центром імені Кароля Шимановського у місті Черкаси за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні презентував виставку київського художника польського походження, члена національної спілки художників України — Миколи Скобельського. Микола Скобельський народився 1 січня 1959 році на Житомирщині. З 2000 року він активний