Відкриття виставки «Космос Емми Андієвської»

Відкриття виставки «Космос Емми Андієвської»

14 липня 2021 року у рамках масштабного проєкту «Дифузія» Музею сучасного українського мистецтва Корсаків (Музей Сучасного Українського Мистецтва Корсаків) відбулося відкриття виставки «Космос Емми Андієвської».

Мистецтво Емми Андієвськоï – культової української художниці – iз вимiрiв космічних! Її доробок важко означити конкретикою цифр, навіть із численними нулями: прозові твори глибинно філософського змісту, вишукана поезія, в обсязі якої – перлиною із перлин унікальні сонети, малярство – нестримна повноводна ріка, що, увірвавшись у європейську художню культуру 1960-х, долучила Україну до відкривачів новітньої виражальної мови мистецтва. Все загалом – свідчення про феноменальний інтелект авторки, її неймовірну працелюбність, а, найголовніше, про силу духу, яка спонукає не призупинятись на етапах розвитку, повсякчас бути актуальною, співзвучною своїй добі та неймовірно цікавою молодим поколінням. Відтак, творчість Емми Андієвської неможливо класифікувати за традиційними ознаками, виокремлюючи, скажімо, пласт літератури від об'єму ткацтва, або ж об’ємних серій малярства.

Світ її творчості цілісний, як за естетичними, так і за стилістичними ознаками. Теми, втілені в слові, лінії, кольорі приваблюють особливим ірраціональним звучанням, чистим, майже дитинним, поглядом на світ. Нині, коли в сучасному мистецтві простежується певна реактуалізація пластичних iдей модернізму, творчість Емми Андієвської звучить пречистою автентикою цього напрямку.

Автентикою, яка наскрізь позбавлена iмiтацiй та епігонства. Вільний політ уяви, фантасмагоричні видива, образне мислення без жодних догм та канонів... Фундаментальний архаїзм променить крiзь призму культурни нашарувань. Таке мистецтво стимулює уяву, провокуючи глядача до дискусій, переосмислень і трактувань. Твори цiєї художниці – неначе нескінченнi опуси із філософським зануренням у сфери буття. Складнi переплетіння традицій виражальної мови кольоротворення та композиційної архітектоніки усе підпорядковані формату яскраво-індивідуального бачення та відчуття.

Зоя Навроцька, 2020 р.

Виставка діє до 31 серпня 2021 року.

Read more

Майстерклас від Сергія Герасименка «Іконописні образи в техніці монотипія»

Майстерклас від Сергія Герасименка «Іконописні образи в техніці монотипія»

У Черкаському художньому музеї відбувся авторський майстерклас від Сергія Герасименка «Іконописні образи в техніці монотипія». Учасники мали змогу зануритися у світ сакрального мистецтва, опанувати особливості старовинної техніки та створити власні іконописні образи. Дякуємо всім, хто долучився до творчого процесу!

Здур Бобіч (Володимир Бабченко) «Ядерне тремтіння»

Здур Бобіч (Володимир Бабченко) «Ядерне тремтіння»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасного черкаського художника-графіка, концептуаліста Здура Бобіча (Володимира Бабченка) «Ядерне тремтіння». Творчий проєкт «Ядерне тремтіння» — це знеособлення людини і спотворена естетика, які мають перегук із футуризмом та водночас актуальні і у наш час. Також проєкт має подвійність сприйняття. «Ядерне тремтіння» — великі, сильні, базові, первісні відчуття