Відкриття виставки «Пошук» /творчі нариси Дмитра Клименка/

Відкриття виставки «Пошук» /творчі нариси Дмитра Клименка/

Я, Дмитро Клименко, народився 7 березня 1991р., закінчив Черкаський державний технологічний університет, за фахом інженер, за покликанням – людина творча.

Історія мого творчого шляху почалась зовсім недавно 1 рік тому. Я часто беру участь у сплавах річками України. Одного дня я планував маршрут і прокладав координати на гугл- картах, саме так я вперше відкрив для себе мистецтво. У руслі річки Сула я побачив образ, який мені дуже сподобався, і я вирішив перенести його на полотно. Так з’явилася моя перша картина. Вона не була гарної якості, але саме цей момент став початком мого творчого шляху.

Зараз у мене вже є творча історія. Я беру участь у виставках сучасного мистецтва та пишу картини на замовлення. Створюю унікальні картини та незаурядні зображення, використовуючи власну техніку.

Моя авторська техніка поєднує в собі олівець, векторну графіку та олію. Я працюю тільки з чорним та білим кольорами. На мою думку, ці кольори нейтральні і максимально вільні від асоціацій та дають змогу краще задіяти свою фантазію. Поєднання олії та векторної графіки створює міст між минулим та майбутнім. Я вважаю, що так мистецтво стає ближчим сучасному світу.

Я хочу підштовхнути глядача до пошуку та формування образів на базі свого життєвого досвіду та особистих асоціацій; розвитку абстрактного мислення та заглиблення в себе. Моя мета – дати можливість побачити те, що приховує підсвідомість кожного з нас, без обмежень людського сприйняття. Мої роботи створюють портал передачі настрою, стимулюють політ уяви.

Чому картини не мають назв? Тому, що відсутність назви дозволяє не обмежувати глядача у обсягу його уяви, не шаблонізує та не ставить асоціативні рамки.

Мій проєкт є своєрідним соціальним та психологічним експериментом. Глядач має відчути та описати для себе те, що бачить у картині, що відчуває. Це як зізнання собі у власних відчуттях. Для чого?.. Щоб побачити глибину уяви, знайти нові сенси у мистецтві, проаналізувати емоційно-образне поле.

Я хочу пробудити уяву відвідувачів та можливість виявити власне бачення. Адже основа цього – процес виходу на поверхню найнеочікуваніших образів, втеча від буденних клопотів і відволікань. Коли увага концентрується на чомусь, на перший погляд,незрозумілому, – чуєш себе глибше й повніше, припиняється внутрішній діалог, концентрується внутрішня енергія.

Кожна картина для мене – це окремий світ. Я фіксую конкретний момент, процес, історію тут і зараз…

Виставка діє до 09 серпня 2021 року.

Read more

Микола Маценко «РІКА — МОРЕ»

Микола Маценко «РІКА — МОРЕ»

16 січня у Черкаському художнього музеї відбулось відкриття персональної виставки Миколи Маценка «РІКА — МОРЕ» Творчості Миколи Маценка притаманна іронія, інтерес до історичних тем, деколонізації, поєднання традиційного і актуального. Ще з початку 1990-х рр.. художник приділяє значну увагу питанням ідентичності та місця України у світовому культурному просторі. Завдяки виразності та впізнаваності