Відкриття виставки «Пошук» /творчі нариси Дмитра Клименка/

Відкриття виставки «Пошук» /творчі нариси Дмитра Клименка/

Я, Дмитро Клименко, народився 7 березня 1991р., закінчив Черкаський державний технологічний університет, за фахом інженер, за покликанням – людина творча.

Історія мого творчого шляху почалась зовсім недавно 1 рік тому. Я часто беру участь у сплавах річками України. Одного дня я планував маршрут і прокладав координати на гугл- картах, саме так я вперше відкрив для себе мистецтво. У руслі річки Сула я побачив образ, який мені дуже сподобався, і я вирішив перенести його на полотно. Так з’явилася моя перша картина. Вона не була гарної якості, але саме цей момент став початком мого творчого шляху.

Зараз у мене вже є творча історія. Я беру участь у виставках сучасного мистецтва та пишу картини на замовлення. Створюю унікальні картини та незаурядні зображення, використовуючи власну техніку.

Моя авторська техніка поєднує в собі олівець, векторну графіку та олію. Я працюю тільки з чорним та білим кольорами. На мою думку, ці кольори нейтральні і максимально вільні від асоціацій та дають змогу краще задіяти свою фантазію. Поєднання олії та векторної графіки створює міст між минулим та майбутнім. Я вважаю, що так мистецтво стає ближчим сучасному світу.

Я хочу підштовхнути глядача до пошуку та формування образів на базі свого життєвого досвіду та особистих асоціацій; розвитку абстрактного мислення та заглиблення в себе. Моя мета – дати можливість побачити те, що приховує підсвідомість кожного з нас, без обмежень людського сприйняття. Мої роботи створюють портал передачі настрою, стимулюють політ уяви.

Чому картини не мають назв? Тому, що відсутність назви дозволяє не обмежувати глядача у обсягу його уяви, не шаблонізує та не ставить асоціативні рамки.

Мій проєкт є своєрідним соціальним та психологічним експериментом. Глядач має відчути та описати для себе те, що бачить у картині, що відчуває. Це як зізнання собі у власних відчуттях. Для чого?.. Щоб побачити глибину уяви, знайти нові сенси у мистецтві, проаналізувати емоційно-образне поле.

Я хочу пробудити уяву відвідувачів та можливість виявити власне бачення. Адже основа цього – процес виходу на поверхню найнеочікуваніших образів, втеча від буденних клопотів і відволікань. Коли увага концентрується на чомусь, на перший погляд,незрозумілому, – чуєш себе глибше й повніше, припиняється внутрішній діалог, концентрується внутрішня енергія.

Кожна картина для мене – це окремий світ. Я фіксую конкретний момент, процес, історію тут і зараз…

Виставка діє до 09 серпня 2021 року.

Read more

Опитування «Оцінка стану впровадження безбар'єрності у сфері культури»

Опитування «Оцінка стану впровадження безбар'єрності у сфері культури»

Український культурний фонд та Український центр культурних досліджень спільно з Міністерство культури та стратегічних комунікацій України ініціювали загальнонаціональне опитування, присвячене питанням безбар’єрності у сфері культури. Поділіться своїм досвідом, якщо ви регулярно відвідуєте театри, концерти, бібліотеки чи кінотеатри. Це допоможе нам визначити, що варто покращити, аби зробити культурні враження ще

Персональна виставка Олега Базилевича «Фронтові замальовки»

Персональна виставка Олега Базилевича «Фронтові замальовки»

«Ми на своїй, Богом даній землі, яку ми захищаємо і відстоюємо!» Олег Базилевич Черкаський художній музей представляє персональну виставку київського художника, добровольця, старшого лейтенанта, заступника командира батареї 1-го самохідного артилерійського дивізіону 1-ї окремої танкової Сіверської бригади Олега Базилевича. Картини з передової, з епіцентру війни, створені художником, починаючи з березня 2022