Відкриття виставки «Пошук» /творчі нариси Дмитра Клименка/

Відкриття виставки «Пошук» /творчі нариси Дмитра Клименка/

Я, Дмитро Клименко, народився 7 березня 1991р., закінчив Черкаський державний технологічний університет, за фахом інженер, за покликанням – людина творча.

Історія мого творчого шляху почалась зовсім недавно 1 рік тому. Я часто беру участь у сплавах річками України. Одного дня я планував маршрут і прокладав координати на гугл- картах, саме так я вперше відкрив для себе мистецтво. У руслі річки Сула я побачив образ, який мені дуже сподобався, і я вирішив перенести його на полотно. Так з’явилася моя перша картина. Вона не була гарної якості, але саме цей момент став початком мого творчого шляху.

Зараз у мене вже є творча історія. Я беру участь у виставках сучасного мистецтва та пишу картини на замовлення. Створюю унікальні картини та незаурядні зображення, використовуючи власну техніку.

Моя авторська техніка поєднує в собі олівець, векторну графіку та олію. Я працюю тільки з чорним та білим кольорами. На мою думку, ці кольори нейтральні і максимально вільні від асоціацій та дають змогу краще задіяти свою фантазію. Поєднання олії та векторної графіки створює міст між минулим та майбутнім. Я вважаю, що так мистецтво стає ближчим сучасному світу.

Я хочу підштовхнути глядача до пошуку та формування образів на базі свого життєвого досвіду та особистих асоціацій; розвитку абстрактного мислення та заглиблення в себе. Моя мета – дати можливість побачити те, що приховує підсвідомість кожного з нас, без обмежень людського сприйняття. Мої роботи створюють портал передачі настрою, стимулюють політ уяви.

Чому картини не мають назв? Тому, що відсутність назви дозволяє не обмежувати глядача у обсягу його уяви, не шаблонізує та не ставить асоціативні рамки.

Мій проєкт є своєрідним соціальним та психологічним експериментом. Глядач має відчути та описати для себе те, що бачить у картині, що відчуває. Це як зізнання собі у власних відчуттях. Для чого?.. Щоб побачити глибину уяви, знайти нові сенси у мистецтві, проаналізувати емоційно-образне поле.

Я хочу пробудити уяву відвідувачів та можливість виявити власне бачення. Адже основа цього – процес виходу на поверхню найнеочікуваніших образів, втеча від буденних клопотів і відволікань. Коли увага концентрується на чомусь, на перший погляд,незрозумілому, – чуєш себе глибше й повніше, припиняється внутрішній діалог, концентрується внутрішня енергія.

Кожна картина для мене – це окремий світ. Я фіксую конкретний момент, процес, історію тут і зараз…

Виставка діє до 09 серпня 2021 року.

Read more

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка  «Прикладна культурологія»

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка «Прикладна культурологія»

24 червня Черкаський обласний художній музей презентував ювілейну персональну виставку Миколи Маценка — «Прикладна культурологія». Це, певною мірою, ретроспективна виставка, утворена із двох перманентних авторських серій, дотичних до культурологічного дискурсу із перспективи української ідентичності: «Неофольк» та Геральдична серія. Якщо у роботах серії «Неофольк» (своєрідні візуальні коломийки) образно повторюється впізнаваний орнаментальний мотив,

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Черкаський музей спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету презентує унікальну виставку про життєпис Митрополита Андрея Шептицького. Значення його постаті виходить далеко за межі соціально-історичного контексту Європи початку XX століття та локального — історії заходу України. Його ідеї, як захисника українського народу в часи Світових воєн, в останнє десятиліття активно

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасної народної картини черкаської художниці аматорки Марії Завалко. Марія Завалко народилася 17 листопада1953 року на Кіровоградщині, згодом родина переїхала до Черкас. Її професійна діяльність не була пов’язана із творчістю. Закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут (нині інститут екології). Працювала в одеському «Бюро погоди», а також