Зимова виставка Василя Легкого

Зимова виставка Василя Легкого

Черкаський художній музей презентує персональну виставку творів київського художника Василя Легкого.

Особливістю творчості митця є поєднання традиційних українських мотивів та сучасного мистецтва. Художник працює у різних видах образотворчого мистецтва, а саме — живопис, графіка та скульптура.

На виставці експонуються 33 твори, серед яких графічні роботи та дерев’яні різьблені скульптури.

Народився Василь Легкий 29 квітня 1981 року у місті Києві. У 2006 році закінчив Київський політехнічний інститут, поліграфічний факультет, за спеціальністю художник-графік. За свою професійну діяльність працював дизайнером та художником у видавничому домі «Києво-Могилянська академія», створював книжкові ілюстрації та оформлював книги. Наразі художник є викладачем Київської Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури.

Митець багато мандрує Україною та світом. Враження, які залишаються від подорожей, а це культурні традиції відвіданих країн та міст, особливості природи, цікаві люди, згодом все синтезується у його творчості.

Також художник у своїй образності часто звертається до історії та міфології України.

Для графічних творів Василь Легкий обирає техніки літографії та лінориту. Щодо літографії, де друкованою формою є поверхня каменю, на сьогодні це рідкісна техніка, вона потребує віртуозності і вправності виконання, адже така технологія — специфічна у застосуванні матеріалу. До того ж кількість літографських майстерень в Україні незначна. Застосовуючи літографію, митець створив портрети «Софійка», «Лукерья», побутові сцени «Концерт у київському клубі», «Музики на святі», архітектурні пейзажі «Домініканський костел», «Собор святого Юра».

У техніці лінориту (гравюра на лінолеумі) Василь Легкий створив більшість невеликих художньо оформлених книжкових знаків — «Ex-libris», який вказує на власника книги чи приватної бібліотеки.

Ще одним захопленням художника є різьбярство. У своїх дерев’яних скульптурах автор часто звертається до української народної міфології. На виставці експонуються різьбленні підсвічники, ручний хрест, дерев’яні маски інкрустовані камінням.

Твори Василя Легкого — витончені, з увагою до деталей, із образною естетикою, з авторською інтерпретацією традицій.

Виставка діє до 23.02.2025

Read more

Виставка до Дня Української Державності «Державотворці України»

Виставка до Дня Української Державності «Державотворці України»

До Дня Української Державності у Черкаському художньому музеї розгорнуто виставку заслуженого художника України Максима Гладька «Державотворці України». Виставка вже експонується і доступна для перегляду відвідувачів до 27 липня 2025 р.

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка  «Прикладна культурологія»

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка «Прикладна культурологія»

24 червня Черкаський обласний художній музей презентував ювілейну персональну виставку Миколи Маценка — «Прикладна культурологія». Це, певною мірою, ретроспективна виставка, утворена із двох перманентних авторських серій, дотичних до культурологічного дискурсу із перспективи української ідентичності: «Неофольк» та Геральдична серія. Якщо у роботах серії «Неофольк» (своєрідні візуальні коломийки) образно повторюється впізнаваний орнаментальний мотив,