Виставка з фондової колекції музею до Дня Конституції України

Виставки 24 черв 2021 р.

28 червня 1996 року Верховна Рада України ухвалила Конституцію України. Прийняття Основного Закону закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло становленню України як повноправного суб’єкта міжнародних правових відносин.

Портрет «В’ячеслав Чорновіл», автор заслужений художник України М. Гладько

Історія українського конституціоналізму має глибоке історичне коріння й сягає доби Київської Русі. Чимало визначних діячів вплинули на становлення України та формування її Конституції. На виставці представлені портрети двух видатних особистостей: Богдан Хмельницький пензля Сергія Латанського та В’ячеслав Чорновіл роботи Заслуженого художника України Максима Гладька. Доповнюють експозицію барвисті картини Народного художника України Віри Баринової-Кулеби «Їм, хліборобам» та Тетяни Куліш «Найдорожче», в яких зашифровані генетично близькі кожному українцю символи нації.

Портрет «Богдан Хмельницький», автор С. Латанський

Історична довідка. З ХVІ століття існувала Запорозька Січ, демократичний ідеал якої був покладений в основу державотворчих процесів в Українській козацькій державі. Гетьман Богдан Хмельницький заклав низку конституційних норм, ухвалених у вигляді міжнародних договорів та важливих актів. Особливу увагу Богдан Хмельницький та його соратники приділяли такій важливій конституційній засаді, як визначення території й кордонів самостійної держави. Саме за владарювання Хмельницького слово «Україна» поступово перетворилося з географічної на політичну назву.

У другій половині ХХ століття значну роль в формуванні державності незалежної України відіграв В’ячеслав Чорновіл – видатний політичний діяч родом з Черкащини, нащадок давнього козацького роду. Він був радянським дисидентом та яскравим журналістом. Майже половину свого життя В’ячеслав Чорновіл віддав боротьбі за Україну та права людини. Провів близько 15 років у радянських тюрмах та таборах. Саме Чорновіл був серед ініціаторів проголошення Декларації про державний суверенітет України й Акту проголошення незалежності України, брав активну участь у конституційному процесі 1996 року. В’ячеслав Чорновіл залишався одним із чільних політиків національно-демократичного спрямування аж до своєї трагічної загибелі наприкінці 90х років.

Виставка діє до 19 липня 2021 року.

На заставці робота Баринова-Кулеба В.І.«Їм, хліборобам».

Теги

Чудово! Ви підписані!
Чудово! Треба завершити оплату для отримання доступу
З поверненням! Ви авторизувались!.
Ваш обліковий запис активовано! Тепер Ви маєте доступ до всього контенту!