«Vita – тональність». Персональна виставка Севастяни Федоренко

Виставки 3 трав 2023 р.

02 травня у Черкаському художньому музеї відбулось відкриття персональної виставки Севастяни Федоренко «Vita – тональність».


Севастяна Федоренко (1992 р. н.) — черкаська художниця, займається декоративним і абстрактним живописом, розписом кераміки й інтер’єру, вивчає історії мистецтва. Закінчила магістратуру Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького (кафедра т образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва). Член Національної Спілки художників України з 2021 року.

Як стверджує Севастяна Федоренко: «Навколишній світ складається з барв. Мислеобрази формують кольорові композиції, засновані на їх гармонійному поєднанні. Vita (життя) поєднує в собі численні переплетені лінії — шляхи життя. Одним із поглядів на життя є абстракція. Абстрактне сприйняття містить у собі гармонію окремих її складових. Життя й абстракція нероздільні, тому що абстракція всередині життя, вона є його частиною. Абстравітизм є частиною загальної цілісності Всесвіту».


Про створення робіт вона розповідає: «я накреслюю життєствердні лінії. Час розбризкувати фарби й час складати з них образи, що ведуть до миру й гармонії. Створення нового — це і є життя. Різноманіття створеного складає багатозначне розуміння наповнення предмета. Абстракція, що веде до життєствердження, і є абстравітизм».

На виставці представлено 24 роботи Севастяни Федоренко. Усі вони — потужний за емоційністю та насиченістю барв світ.

З нескінченої гами кольорів художниця обирає здебільшого яскраві та чисті. Вони дивовижним чином співіснують на полотнах художниці, не заважаючи, а навпаки: підсилюючи звучання один одного.

Така яскрава палітра — це настрій та емоції самої авторки, це палітра оптимізму. Світлі, теплі роботи Севастяни Федоренко змушують глядача задуматися та поміркувати над сенсом буття.Виставка діє до 02 червня 2023 року.

Теги

Чудово! Ви підписані!
Чудово! Треба завершити оплату для отримання доступу
З поверненням! Ви авторизувались!.
Ваш обліковий запис активовано! Тепер Ви маєте доступ до всього контенту!