«Життя перемагає» персональна виставка Олени Темченко

Виставки 27 лип 2022 р.

Олена Темченко – дитячий лікар за професією. Як художниця та творча особистість – цілитель(ниця) душ. А зцілення душі – найбільш загадковий процес людського буття.

Що саме спонукало Олену до творчості? Її відповідь проста: «Мені  просто подобається це робити». Вона обожнює акварель та експерименти з кольором. Любить життя. Вперше почала малювати в 50 років. Для когось це може здатися фантастичним або неможливим, але для Олени це стало казкою, яку вона втілила у житті. Втілила свою мрію: змінювати себе і світ навколо себе через творчість. Створювати красу на папері навчилась самостійно, використовуючи всі доступні засоби: книги, альбоми, відео, поради художників. Цей шлях не був легким, але бажання було настільки сильним, що сама авторка жартома називає його «невиліковною хворобою».

Атмосфера виставки має терапевтичний ефект, який створюють ніжні акварелі як танець прозорих фарб та майже віртуальні ефекти занурення у внутрішній простір картини. Як говорить авторка про свою творчість, вона «відтворює єдину миттєвість, просто кольорову краплину життя яка наповнює собою океан сьогоденності...».

Олена захоплюється роботами акварелістів Китаю, Кореї, Індії, вчилась у них малювати одним порухом пензля і поважати неперевершеність та чистоту кожної фарби; через лаконічність передавати глибину і витонченість образів. Головне в акварелі, тонко відчувати настрій, залишаючи  його на папері. Тому техніка вимагає майже медитативного стану спокою, рівноваги, любові. Власне, акварель – це складно, вона відкривається навіть не кожному художнику.

Олена так пояснює свій вибір техніки: «Акварель для мене така ж чиста і безпосередня, як очі і душі моїх маленьких пацієнтів. Один невдалий рух, і ти втратив картину…, або довіру маленьких очей».

Художниця Олена Темченко вважає свою роботу дитячим лікарем справжнім покликанням, а малювання –  частиною своєї Душі, що дозволяє наблизитись до гармонійного відтворення Світу. На рівні тонких асоціацій, лікування маленьких пацієнтів і акварельний живопис гармонійно подібні за суттю довершеного добра Це – Дбайливість. І лише душею можна побачити в картинах Олени Темченко м'яке світло дбайливості, її таємниче мерехтіння, відчути заспокійливий і гармонізуючий ефект. Адже дбати про Душу – найбільш важливе завдання в житті людини. І художниця переконана, що ми прийшли у цей світ, щоб залишити після себе щось прекрасне і неповторне.

Виставка діє до 28 серпня 2022 року.

Теги

Чудово! Ви підписані!
Чудово! Треба завершити оплату для отримання доступу
З поверненням! Ви авторизувались!.
Ваш обліковий запис активовано! Тепер Ви маєте доступ до всього контенту!