«Життя перемагає» персональна виставка Олени Темченко

«Життя перемагає»
персональна виставка Олени Темченко

Олена Темченко – дитячий лікар за професією. Як художниця та творча особистість – цілитель(ниця) душ. А зцілення душі – найбільш загадковий процес людського буття.

Що саме спонукало Олену до творчості? Її відповідь проста: «Мені  просто подобається це робити». Вона обожнює акварель та експерименти з кольором. Любить життя. Вперше почала малювати в 50 років. Для когось це може здатися фантастичним або неможливим, але для Олени це стало казкою, яку вона втілила у житті. Втілила свою мрію: змінювати себе і світ навколо себе через творчість. Створювати красу на папері навчилась самостійно, використовуючи всі доступні засоби: книги, альбоми, відео, поради художників. Цей шлях не був легким, але бажання було настільки сильним, що сама авторка жартома називає його «невиліковною хворобою».

Атмосфера виставки має терапевтичний ефект, який створюють ніжні акварелі як танець прозорих фарб та майже віртуальні ефекти занурення у внутрішній простір картини. Як говорить авторка про свою творчість, вона «відтворює єдину миттєвість, просто кольорову краплину життя яка наповнює собою океан сьогоденності...».

Олена захоплюється роботами акварелістів Китаю, Кореї, Індії, вчилась у них малювати одним порухом пензля і поважати неперевершеність та чистоту кожної фарби; через лаконічність передавати глибину і витонченість образів. Головне в акварелі, тонко відчувати настрій, залишаючи  його на папері. Тому техніка вимагає майже медитативного стану спокою, рівноваги, любові. Власне, акварель – це складно, вона відкривається навіть не кожному художнику.

Олена так пояснює свій вибір техніки: «Акварель для мене така ж чиста і безпосередня, як очі і душі моїх маленьких пацієнтів. Один невдалий рух, і ти втратив картину…, або довіру маленьких очей».

Художниця Олена Темченко вважає свою роботу дитячим лікарем справжнім покликанням, а малювання –  частиною своєї Душі, що дозволяє наблизитись до гармонійного відтворення Світу. На рівні тонких асоціацій, лікування маленьких пацієнтів і акварельний живопис гармонійно подібні за суттю довершеного добра Це – Дбайливість. І лише душею можна побачити в картинах Олени Темченко м'яке світло дбайливості, її таємниче мерехтіння, відчути заспокійливий і гармонізуючий ефект. Адже дбати про Душу – найбільш важливе завдання в житті людини. І художниця переконана, що ми прийшли у цей світ, щоб залишити після себе щось прекрасне і неповторне.

Виставка діє до 28 серпня 2022 року.

Read more

«Венера» Персональна виставка графіки Максима Гладька

«Венера» Персональна виставка графіки Максима Гладька

Черкаський художній музей презентує арт-проєкт заслуженого художника України Максима Гладька — «Венера». Венера — давньоримська богиня любові, краси, бажання, сексу, материнства, весни, садів, процвітання і перемоги. За деякими припущеннями, спочатку Венера була персоніфікацією абстрактного поняття «милості богів». Її образ було запозичено з грецької богині краси і кохання Афродіти. Усім відомий скульптурний образ

Персональна виставка живопису полтавського майстра Вадима Іщенка

Персональна виставка живопису полтавського майстра Вадима Іщенка

Черкаський художній музей презентує виставку майстра з Полтавщини Вадима Іщенка. Митець працює у жанрі малярства та декоративного мистецтва. Натхнення для творчості художник черпає з природи, національного народного побуту та легенд.Народився Вадим Васильович Іщенко у 1970 році в місті Лозова Харківської області. У 1978 році батьки разом з сином переїжджають

Презентація фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставка-спогад «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив»

Презентація фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставка-спогад «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив»

11 квітня у Черкаському художньому музеї відбулась презентація одразу двох проєктів: фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставки-спогаду «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив» та презентація. Мапа «Mariupol.Me» — це сучасне рішення, яке покликане об’єднати ініціативи віртуального світу про Маріуполь на одній платформі та створити комплексний фіджитал-проєкт, який водночас