Відкриття виставки «Чуттєві мотиви в живописі, декоративних композиціях та розпис одягу від Анастасії Тиненик (Козюрак)

Відкриття виставки «Чуттєві мотиви в живописі, декоративних композиціях
та розпис одягу від Анастасії Тиненик (Козюрак)

Анастасія Тиненик народилася 4 березня 1997 року в смт Петрове Кіровоградської області. Навчаючись в школі, дівчина з юних літ почала відвідувати гурток «Образотворче мистецтво», куди її привела сестра. Вже тоді вона мріяла стати художницею. Понад десяти років Анастасія вчилась малювати та, слідуючи за своєю мрією, вступила на навчання до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького на кафедру образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Молода художниця мала велику жагу до знань та мріяла осягнути якомога більше теоретичних та практичних особливостей своєї професії. Під час навчання Анастасія опанувала техніку живопису олійними фарбами, декоративну композицію, графічні техніки – акварель, пастель та батик, але саме робота з олійними фарбами захопила мисткиню найбільше.

«Олійний живопис я полюбила всім серцем. Працюючи постійно в різних жанрах та техніках, завжди повертаюся до етюдів та натюрмортів олійними фарбами. Мій стиль дуже схожий до імпресіонізму, полюбляю твори Клода Моне» – зазначає сама художниця.

Бувши на 4 курсі університету, Анастасія почала працювати в позашкільному навчальному закладі«Багатопрофільний молодіжний центр». Із великим захопленням мисткиня навчала діток та передавали їм свої знання.

Наступний життєвий етап – народження донечки – став і новою сходинкою у творчості. Ця подія надихнула художницю на створення нових картин, таких як «Мати та немовля», триптиху «Україна – мати, дитина – суспільство». Водночас Анастасія більше почала працювати над портретами. В її творчому доробку з’явилось багато декоративних натюрмортів, частина картин написана в техніці холодного батику. У цей же період вона захопилась розписом одягу.

Перший розпис Анастасія виконала для свого чоловіка – прикрасила сорочку традиційним українським орнаментом. Наступною стала джинсова куртка, де мисткиня зобразила себе з дитиною у полі з квітами. Наразі в колекції Анастасії розписані джинсові куртки, футболки, джинси, дитячі боді, футболки, сорочки, і навіть шкарпетки. За допомогою пензля та фарб художниця з легкістю перетворює звичайні речі на ексклюзивні.

Виставка діє до 05 листопада 2021 року.

Read more

Мистецький проєкт «Святі воїни» Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка

Мистецький проєкт «Святі воїни» Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка

26 липня о 15:00 відбулось відкриття мистецького проєкту «Святі воїни», присвяченого мистецьким медитаціям на тему російсько-української війни. Цикл творів написаних в традиційній техніці темперного та олійного живопису на ящиках з-під озброєнь. Виставка присвячена українським героям, що стали на захист нашої Батьківщини, її Незалежності. Подвиг українських героїв освячується і возвеличується.

Виставка сімейних акварелей «Там, де були разом» родини архітекторів Наді і Петра Горпинко

Виставка сімейних акварелей «Там, де були разом» родини архітекторів Наді і Петра Горпинко

Присвячується світлій пам’яті Наді Горпинко 05 липня у Черкаському художньому музеї відбулося відкриття виставки сімейних акварелей родини архітекторів Наді і Петра Горпинко. Альбом сімейних акварелей — емоційні миті, спогади, мандри в минуле.Акварель — захоплення, помічниця, союзниця архітекторів на роботі і в сім’ї.Акварель про сімейні цінності: родина, спогади. Надія