Відкриття виставки «Чуттєві мотиви в живописі, декоративних композиціях та розпис одягу від Анастасії Тиненик (Козюрак)

Відкриття виставки «Чуттєві мотиви в живописі, декоративних композиціях
та розпис одягу від Анастасії Тиненик (Козюрак)

Анастасія Тиненик народилася 4 березня 1997 року в смт Петрове Кіровоградської області. Навчаючись в школі, дівчина з юних літ почала відвідувати гурток «Образотворче мистецтво», куди її привела сестра. Вже тоді вона мріяла стати художницею. Понад десяти років Анастасія вчилась малювати та, слідуючи за своєю мрією, вступила на навчання до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького на кафедру образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Молода художниця мала велику жагу до знань та мріяла осягнути якомога більше теоретичних та практичних особливостей своєї професії. Під час навчання Анастасія опанувала техніку живопису олійними фарбами, декоративну композицію, графічні техніки – акварель, пастель та батик, але саме робота з олійними фарбами захопила мисткиню найбільше.

«Олійний живопис я полюбила всім серцем. Працюючи постійно в різних жанрах та техніках, завжди повертаюся до етюдів та натюрмортів олійними фарбами. Мій стиль дуже схожий до імпресіонізму, полюбляю твори Клода Моне» – зазначає сама художниця.

Бувши на 4 курсі університету, Анастасія почала працювати в позашкільному навчальному закладі«Багатопрофільний молодіжний центр». Із великим захопленням мисткиня навчала діток та передавали їм свої знання.

Наступний життєвий етап – народження донечки – став і новою сходинкою у творчості. Ця подія надихнула художницю на створення нових картин, таких як «Мати та немовля», триптиху «Україна – мати, дитина – суспільство». Водночас Анастасія більше почала працювати над портретами. В її творчому доробку з’явилось багато декоративних натюрмортів, частина картин написана в техніці холодного батику. У цей же період вона захопилась розписом одягу.

Перший розпис Анастасія виконала для свого чоловіка – прикрасила сорочку традиційним українським орнаментом. Наступною стала джинсова куртка, де мисткиня зобразила себе з дитиною у полі з квітами. Наразі в колекції Анастасії розписані джинсові куртки, футболки, джинси, дитячі боді, футболки, сорочки, і навіть шкарпетки. За допомогою пензля та фарб художниця з легкістю перетворює звичайні речі на ексклюзивні.

Виставка діє до 05 листопада 2021 року.

Read more

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка  «Прикладна культурологія»

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка «Прикладна культурологія»

24 червня Черкаський обласний художній музей презентував ювілейну персональну виставку Миколи Маценка — «Прикладна культурологія». Це, певною мірою, ретроспективна виставка, утворена із двох перманентних авторських серій, дотичних до культурологічного дискурсу із перспективи української ідентичності: «Неофольк» та Геральдична серія. Якщо у роботах серії «Неофольк» (своєрідні візуальні коломийки) образно повторюється впізнаваний орнаментальний мотив,

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Черкаський музей спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету презентує унікальну виставку про життєпис Митрополита Андрея Шептицького. Значення його постаті виходить далеко за межі соціально-історичного контексту Європи початку XX століття та локального — історії заходу України. Його ідеї, як захисника українського народу в часи Світових воєн, в останнє десятиліття активно

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасної народної картини черкаської художниці аматорки Марії Завалко. Марія Завалко народилася 17 листопада1953 року на Кіровоградщині, згодом родина переїхала до Черкас. Її професійна діяльність не була пов’язана із творчістю. Закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут (нині інститут екології). Працювала в одеському «Бюро погоди», а також