Присвячується світлій пам’яті Наді Горпинко

05 липня у Черкаському художньому музеї відбулося відкриття виставки сімейних акварелей родини архітекторів Наді і Петра Горпинко.

Альбом сімейних акварелей — емоційні миті, спогади, мандри в минуле.Акварель — захоплення, помічниця, союзниця архітекторів на роботі і в сім’ї.Акварель про сімейні цінності: родина, спогади. Надія — це головне, що завжди з нами.

Архітектори Петро та Надія Горпинко у 1982 році закінчили Полтавський інженерно-будівельний інститут, архітектурний факультет. Досвід роботи як архітектор здобули в проєктних інститутах «Норильськпроєкт» (1982–1988 рр.), Норильський філіал ВО «Архпроєкт» (1988 р.), ВАТ «Черкасцивільпроєкт» (1988–1998 рр.), КП «Міське архітектурне бюро» (1998–2010 рр.).З 1986 року Горпинко Петро Іванович — член Спілки Архітекторів СРСР.

Архітектори є авторами реалізованих проєктів: дитячий магазин в м. Норильськ, «Краєзнавчий музей» в м. Норильськ, ресторан «Бриг» в м. Черкаси (1999 р.) відзначений грамотою Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України.

Реконструкція житлового будинку під аптеку по бульвару Шевченка в м. Черкаси. Кафе по бульвару Шевченка в м. Черкаси.Добудова до прокуратури по бульвару Шевченка в м. Черкаси.Реконструкція будинку з добудовою мансардного поверху по вул. Б. Вишневецького в м. Черкаси, багатьох котеджів в м. Черкаси, Києві, Черкаській області.

Учасники архітектурних конкурсів та виставок.

Участь Петра Горпинка у всеукраїнських та міжнародних фестивалях і виставках акварельного живопису:
- «miniCASTRA 2018». Айдовщина (Словенія), Lokarjeva galerija, 2018 р.;
- «МiniWatercolor Kyiv 2018».Київ, Мистецький центр «Локація», 2018 р.;
- «International Mail Art Exhibition». Будапешт (Угорщина), Stephanie Palace Gallery, 2018 р.;
- «МiniWatercolor Kyiv 2019». Київ, Центр Української культури та Мистецтва, 2019 р.;
- Обласна акварельна виставка «ДНІ-ПРО». Черкаси, Музей «Кобзаря» Тараса Шевченка, 2018 р.;
- Міжнародна акварельна виставка «ДНІ-ПРО». Черкаси, Художній музей, 2019 р.

Персональні виставки:
- «Кльові місця». Черкаси, Будинок архітектора, 2019 р.
- «Край». Черкаси, Бібліотека Василя Симоненка, 2021 р.
- «ОБЕРЕГ» .Черкаси, Бібліотека Василя Симоненка, 2022 р.
- «КРАЙ». Черкаси , Краєзнавчий музей, 2023 р.

Виставка до Дня художника

10 жовтня у залах Черкаського художнього музею відкрилася щорічна виставка Черкаської обласної організації Національної спілки художників України приурочена до Дня художника. Відсвяткувавши того року свій 45 ювілей, спілка продовжує розвиватися, презентуючи нові роботи та нові імена. У цьому році твори мистецтва представлені на виставці вельми різнопланово, різнобарвно та різноманітно. Образотворче

Спецпроєкт Миколи Бабака «Ціна Свободи»

Прапор є одним із основних символів свободи для країни. Під його покровом громадяни країни об’єднуються в єдине ціле — народ, який створює свою державу. Ми — держава Україна! Ми — народ України! Ми — вільна і незалежна нація! Ми пишаємося своїм прапором, дбайливо його оберігаємо, встановлюємо на визначних заходах, використовуємо в усіх сферах