Таємниці шедеврів німого кіно

Арт-філософія 2 лист 2023 р.

На кінолекторії Інтерактивної платформи звернулись до витоків німецького експресіонізму у німому кіно. Німі кінострічки столітньої давнини вражають своєю естетикою, темами, виразними засобами, ідеями. На тлі політичних процесів, що відбувались у Німеччині періоду Веймарської республіки, з’являються шедеври кіноекспресіонізму, такі як «Кабінет доктора Калігарі» Роберта Віне, «Голем» Пауля Вегенера, «Носферату» Фрідріха Мурнау, «Нібелунги» Фріца Ланга тощо.

Притаманна цим творам невловима спільність передає власне дух цієї доби, страхи, потаємні бажання, інтуїції тотального зла і майбутнього приходу диктатора. Візуальну кіномову розглядали зокрема на рівні символічних засобів передачі страхітливої атмосфери, тому зверталися також до міфологічних і літературних джерел сценаріїв, логіки режисерських рішень, емоційної культури людини-angor першої третини ХХ століття.

Вадим Жбанников розкрив у перфоменсі знаменитий образ сомнамбули Чезаре зі стрічки Роберта Віне, чим спонукав до обговорення самоідентифікації сучасної людини, її ставлення до власних тіньових якостей.

Теги

Чудово! Ви підписані!
Чудово! Треба завершити оплату для отримання доступу
З поверненням! Ви авторизувались!.
Ваш обліковий запис активовано! Тепер Ви маєте доступ до всього контенту!