СВІТОВІДЧУТТЯ – персональна виставка Андрія Кулагіна
08 вересня у Черкаському художньому музеї відбулось відкриття персональної виставки Андрія Кулагіна «Світовідчуття».
Андрій Павлович Кулагін – художник планетарного масштабу, відомий не лише в Україні, але й далеко за її межами. Він – постсучасний художник. Адже майбутнє художнього життя України після остаточної Перемоги полягає, з одного боку, у плеканні свого, а з іншого у відкритості світові, розкриваючи ментально притаманний українцям естетизм через творчість, яка є самопізнанням і шляхом до духовних джерел. Для художника бути відомим у світі – означає резонувати з тим, що тривожить людство в цілому, що воно вважає актуальним, що воно сприймає прекрасним, що його чуттєво надихає.
Народився художник в Казахстані в 1961 році, в сім’ї офіцера. Закінчив графічний факультет Семипалатинського державного педагогічного інституту. За студентських років брав участь в обласних, республіканських та всесоюзних виставках. Понад 20 років Андрій Кулагін живе і творить в Україні, яку безмежно любить.
Він живописець і графік, сміливо експериментує з кольором та формою, працює в жанрах пейзажу, натюрморту, портрету, історичної картини. Його роботи збурюють уяву, допомагають відчувати світ яскравіше і глибше. Відштовхуючись від реалістичної школи живопису, Андрій Кулагін створює імпресіоністичні, постімпресіоністичні та сюрреалістичні шедеври, проте які зберігають зв’язок з реалізмом, що відкриває простір для новаторства та нових візуальних ідей.
Його дизайнерські позиції також нестандартні, відзначаються сміливістю й оригінальністю. Під керівництвом Андрія Кулагіна відбулася реставрація пам’ятки архітектури 1702 р., костелу в м. Тальне Черкаської області, художні розписи офісів та громадських будівель.
Андрій Кулагін – перший український художник, який мав персональну виставку у Парижі, у центрі сучасного мистецтва Жоржа Помпіду. Також він відомий як автор портрета Папи Іоанна Павла II. Папа обрав портрет пензля Андрія Кулагіна в якості офіційного, адже, на його погляд, художнику вдалося передати саме той образ, як він бачить себе сам. Портрет знаходиться в галереї Ватиканської бібліотеки, поряд з портретами інших понтифіків, створених Рафаелем, Тіціаном, Брюлловим. Андрій Кулагін отримав золоту медаль Ватикану за внесок у розвиток світового мистецтва. Він провів більше сотні персональних виставок в Україні, Польщі, Чехії, Франції, Італії. Нині картини художника прикрашають приватні колекції та галереї Австрії, Австралії, Великобританії, Німеччини, Італії, Лівії, Нідерландів, Польщі, США, Словаччини, Франції та України.
Однією з найважливіших сфер життя Андрія Кулагіна є педагогічна діяльність. З 2014 року по сьогоднішній день він керує народною студією живопису «Гармонія» при Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського. Також художник успішно реалізував волонтерський гуманітарний проєкт «Ніхто крім нас» (2016), є засновником Міжнародного онлайн-університету образотворчого мистецтва. Більше ніж тридцять тисяч студентів із різних країн світу взяли участь у цій освітній програмі.
І нині, в умовах війни в Україні митець допомагає людям, які втратили домівки, через благодійні проєкти, бере участь у виставках, наприклад, нещодавно в галереї на території Софії Київської – «Повертайся живим».
Нині черкасці і гості нашого міста мають можливість насолодитися мистецтвом Андрія Кулагіна, відчути красу, глибину і сакральну сутність Оригіналу.
Виставка діє з 8 вересня до 2 жовтня включно.