СВІТОВІДЧУТТЯ – персональна виставка Андрія Кулагіна

СВІТОВІДЧУТТЯ – 
персональна виставка Андрія Кулагіна

08 вересня у Черкаському художньому музеї відбулось відкриття персональної виставки Андрія Кулагіна «Світовідчуття».

Андрій Павлович Кулагін – художник планетарного масштабу, відомий не лише в Україні, але й далеко за її межами. Він – постсучасний художник. Адже майбутнє художнього життя України після остаточної Перемоги полягає, з одного боку, у плеканні свого, а з іншого у відкритості світові, розкриваючи ментально притаманний українцям естетизм через творчість, яка є самопізнанням і шляхом до духовних джерел. Для художника бути відомим у світі – означає резонувати з тим, що тривожить людство в цілому, що воно вважає актуальним, що воно сприймає прекрасним, що його чуттєво надихає.

Народився художник в Казахстані в 1961 році, в сім’ї офіцера. Закінчив графічний факультет Семипалатинського державного педагогічного інституту. За студентських років брав участь в обласних, республіканських та всесоюзних виставках. Понад 20 років Андрій Кулагін живе і творить в Україні, яку безмежно любить.

Він живописець і графік, сміливо експериментує з кольором та формою, працює в жанрах пейзажу, натюрморту, портрету, історичної картини. Його роботи збурюють уяву, допомагають відчувати світ яскравіше і глибше.  Відштовхуючись від реалістичної школи живопису, Андрій Кулагін створює імпресіоністичні, постімпресіоністичні та сюрреалістичні шедеври, проте які зберігають зв’язок з реалізмом, що відкриває простір для новаторства та нових візуальних ідей.

Його дизайнерські позиції також нестандартні, відзначаються сміливістю й оригінальністю. Під керівництвом Андрія Кулагіна відбулася реставрація пам’ятки архітектури 1702 р., костелу в м. Тальне Черкаської області, художні розписи офісів та громадських будівель.

Андрій Кулагін – перший український художник, який мав персональну виставку у Парижі, у центрі сучасного мистецтва Жоржа Помпіду. Також він відомий як автор портрета Папи Іоанна Павла II. Папа обрав портрет пензля Андрія Кулагіна в якості офіційного, адже, на його погляд, художнику вдалося передати саме той образ, як він бачить себе сам. Портрет знаходиться в галереї Ватиканської бібліотеки, поряд з портретами інших понтифіків, створених Рафаелем, Тіціаном, Брюлловим. Андрій Кулагін отримав золоту медаль Ватикану за внесок у розвиток світового мистецтва. Він провів більше сотні персональних виставок в Україні, Польщі, Чехії, Франції, Італії. Нині картини художника прикрашають приватні колекції та галереї Австрії, Австралії, Великобританії, Німеччини, Італії, Лівії, Нідерландів, Польщі, США, Словаччини, Франції та України.

Однією з найважливіших сфер життя Андрія Кулагіна є педагогічна діяльність. З 2014 року по сьогоднішній день він керує народною студією живопису «Гармонія» при Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського. Також художник успішно реалізував волонтерський гуманітарний проєкт «Ніхто крім нас» (2016), є засновником Міжнародного онлайн-університету образотворчого мистецтва. Більше ніж тридцять тисяч студентів із різних країн світу взяли участь у цій освітній програмі.

І нині, в умовах війни в Україні митець допомагає людям, які втратили домівки, через благодійні проєкти, бере участь у виставках, наприклад, нещодавно в галереї на території Софії Київської – «Повертайся живим».

Нині черкасці і гості нашого міста мають можливість насолодитися мистецтвом Андрія Кулагіна, відчути красу, глибину і сакральну сутність Оригіналу.

Виставка діє з 8 вересня до 2 жовтня включно.

Read more

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка  «Прикладна культурологія»

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка «Прикладна культурологія»

24 червня Черкаський обласний художній музей презентував ювілейну персональну виставку Миколи Маценка — «Прикладна культурологія». Це, певною мірою, ретроспективна виставка, утворена із двох перманентних авторських серій, дотичних до культурологічного дискурсу із перспективи української ідентичності: «Неофольк» та Геральдична серія. Якщо у роботах серії «Неофольк» (своєрідні візуальні коломийки) образно повторюється впізнаваний орнаментальний мотив,

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Черкаський музей спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету презентує унікальну виставку про життєпис Митрополита Андрея Шептицького. Значення його постаті виходить далеко за межі соціально-історичного контексту Європи початку XX століття та локального — історії заходу України. Його ідеї, як захисника українського народу в часи Світових воєн, в останнє десятиліття активно

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасної народної картини черкаської художниці аматорки Марії Завалко. Марія Завалко народилася 17 листопада1953 року на Кіровоградщині, згодом родина переїхала до Черкас. Її професійна діяльність не була пов’язана із творчістю. Закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут (нині інститут екології). Працювала в одеському «Бюро погоди», а також