Презентація творчого проєкту «Стріляна вишиванка»

29 серпня, у День пам’яті захисників презентовано спільний творчий проєкт черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Благодійного фонду Черкаси Чайка «Стріляна вишиванка».

Ідея проєкту полягає у створенні оберега для наших захисників: поєднавши прадавній символізм вишитої сорочки, руки та молитви найрідніших жінок (у проєкті беруть участь дружини та сестра воїнів) та уламки ворожої зброї (снаряд БМ «Град»), яка схибила з цілі, нікого не ушкодила, а вчергове довела усю безглуздість того, що чинить ворог.

Власне, вишиванка – це прадавній оберіг кожного українця.
Кольори теж обрані не випадково: червоний – то любов, життя, Перемога, а срібний – споконвічний захист від нечистих сил.

Уламки зброї – то своєрідне замовляння, «щоб кулі минали», так само як оминув цей снаряд. Окрім того, ця вишиванка ще й образне уособлення кольчуги.

Чоловічу вишиту сорочку створила голова черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Мартинова. Вона й запросила учасників проєкту до Галереї народного мистецтва для завершального етапу роботи – пришивання уламків, який виконуватимуть родички захисників під творчим керівництвом черкаської майстрині Наталії Крамна-Таран.

Вишиванка експонуватиметься у музеї до 06 вересня 2022 року. Після чого вона буде продана на аукціону. А виручені кошти будуть витрачені на закупівлю захисної амуніції для військових на передовій.