Презентація творчого проєкту «Стріляна вишиванка»

Презентація творчого проєкту «Стріляна вишиванка»

29 серпня, у День пам’яті захисників презентовано спільний творчий проєкт черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Благодійного фонду Черкаси Чайка «Стріляна вишиванка».


Ідея проєкту полягає у створенні оберега для наших захисників: поєднавши прадавній символізм вишитої сорочки, руки та молитви найрідніших жінок (у проєкті беруть участь дружини та сестра воїнів) та уламки ворожої зброї (снаряд БМ «Град»), яка схибила з цілі, нікого не ушкодила, а вчергове довела усю безглуздість того, що чинить ворог.

Власне, вишиванка – це прадавній оберіг кожного українця.
Кольори теж обрані не випадково: червоний – то любов, життя, Перемога, а срібний – споконвічний захист від нечистих сил.


Уламки зброї – то своєрідне замовляння, «щоб кулі минали», так само як оминув цей снаряд. Окрім того, ця вишиванка ще й образне уособлення кольчуги.

Чоловічу вишиту сорочку створила голова черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Мартинова. Вона й запросила учасників проєкту до Галереї народного мистецтва для завершального етапу роботи – пришивання уламків, який виконуватимуть родички захисників під творчим керівництвом черкаської майстрині Наталії Крамна-Таран.


Вишиванка експонуватиметься у музеї до 06 вересня 2022 року. Після чого вона буде продана на аукціону. А виручені кошти будуть витрачені на закупівлю захисної амуніції для військових на передовій.

Read more

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка  «Прикладна культурологія»

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка «Прикладна культурологія»

24 червня Черкаський обласний художній музей презентував ювілейну персональну виставку Миколи Маценка — «Прикладна культурологія». Це, певною мірою, ретроспективна виставка, утворена із двох перманентних авторських серій, дотичних до культурологічного дискурсу із перспективи української ідентичності: «Неофольк» та Геральдична серія. Якщо у роботах серії «Неофольк» (своєрідні візуальні коломийки) образно повторюється впізнаваний орнаментальний мотив,

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Черкаський музей спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету презентує унікальну виставку про життєпис Митрополита Андрея Шептицького. Значення його постаті виходить далеко за межі соціально-історичного контексту Європи початку XX століття та локального — історії заходу України. Його ідеї, як захисника українського народу в часи Світових воєн, в останнє десятиліття активно

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасної народної картини черкаської художниці аматорки Марії Завалко. Марія Завалко народилася 17 листопада1953 року на Кіровоградщині, згодом родина переїхала до Черкас. Її професійна діяльність не була пов’язана із творчістю. Закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут (нині інститут екології). Працювала в одеському «Бюро погоди», а також