Фотовиставка Віталія Сокура «Погляд»

Виставки 13 жовт 2023 р.

Дирекція художніх виставок України спільно з Черкаським художнім музеєм представляє фотовиставку «Погляд». Це виставка портретів героїв війни, які захищають Україну. Автором фотопортретів є український фотограф Віталій Сокур — майстер сучасної української фотографії.

З початку повномасштабного вторгнення Віталій приєднався до лав Збройних Сил України і несе службу на передових позиціях української армії, тримаючи на рівні зі зброєю фотоапарат.

На виставці демонструється 25 світлин, які зроблені під час війни. Це портрети захисників та сцени побуту з життя військових. Частина з воїнів, зображених на фотографіях — це звичайні люди, яким довелось залишити мирне життя, одягнути військову форму та взяти до рук зброю. Чоловіки та жінки різні за віком, різних професій, з різною освітою, з різним життєвим досвідом, які в одну мить стали на захист своєї Батьківщини.

Жанр документальної фотографії, в якому працює Віталій Сокур, дуже складний емоційно, психологічно та морально. Митець знаходиться весь час у військовому контексті — це погляд зсередини. Фотограф робить дуже важливу справу, документуючи події війни. Тому ці світлини мають потужний вплив на людину. Задача фотографа — знаходити нові формати, нові виражальні засоби, якими він може доносити інформацію аби вона зчитувалась і була переконливою для глядача. Фотомитець несе свої меседжі про те, що відбувається в Україні. Вони унікальні і їх має побачити весь світ.

Фотороботи Віталія Сокура мають свій авторський стиль, вони дуже лаконічні і дозволяють чітко висловити свою думку.

Роботи фотомитця пронизані щирою любов’ю до рідної країни та неймовірною енергією жаги до Перемоги. Як багато можна побачити, зазирнувши в очі воїна! У них відвага і гідність, спокійна впевненість і мужність, бойовий дух і стійкість. На них зображені дуже красиві, світлі люди — українці.

На момент проведення виставки дехто з героїв, на жаль, стали у Вічний Стрій, дехто отримав важкі поранення, виконуючи бойове завдання, окремі фото стали сюжетами для патріотичних білбордів.

Віталій Сокур зафіксував обличчя війни: фото наших захисників і захисниць, якими пишатимуться покоління українців. Саме наші військові творять нову історію України та світу. І якщо подивитись в очі наших воїнів, у них можна прочитати: Ми переможемо! Україна переможе! І ми їм віримо!

Теги

Чудово! Ви підписані!
Чудово! Треба завершити оплату для отримання доступу
З поверненням! Ви авторизувались!.
Ваш обліковий запис активовано! Тепер Ви маєте доступ до всього контенту!