Персональна виставка Володимира Савченка

20 липня у Черкаському художньому музеї відбулось відкриття ювілейної виставки уманського художника Володимира Савченка.

Володимир Савченко народився в 1952 році у селі Родниківка Уманського району. Першу художню освіту отримав у дитячій студій образотворчого мистецтва художника-педагога Корнія Мікіндо. Закінчив Київський художньо-промисловий технікум відділення дизайну, Львівський поліграфічний інститут ім. Івана Федорова — відділення графіки.

Працював у різних галузях образотворчого мистецтва: конструктором у лабораторії пересувних виставок у Черкасах, художником-мультиплікатором у лабораторії кіноінформації, художником монументального живопису, художником книжкової і прикладної графіки у художньому фонді Черкаського відділення Спілки художників України. Активний учасник всеукраїнських, обласних та міських виставок у жанрі живопису. Роботи художника знаходяться у музеях України, вітчизняних та закордоних приватних колекціях.

У 2018 році Володимир Савченко повернувся до рідного міста Умань, провів декілька персональних виставок творчості, де були представлені роботи реалістичного мистецтва та абстракціонізму. Митець належить до тієї генерації українських митців, чий прихід у художнє життя країни пов’язаний з художниками-семидесятниками, а далі була перебудова і ХХІ століття — «розвой» духовності та розкутості. Його твори різняться за настроєм, за манерою, але в них присутня потужна енергія і повнокровне життєлюбство.

Він майстерно поєднує традиції національного мистецтва й новаторські спрямування. Художник часто працює на пленерах. Він вправно і миттєво відтворює красу пейзажного краєвиду. Декількома розчерками пензля, художник змушує дерево тремтіти, хмари рухатися, але він дає можливість глядачеві створити свій світ. Перед нами є не просто живописні миттєвості, а своєрідне поєднання минулого і сьогодення у часі й просторі. Кожен може знайти свою вуличку, куточок і насолодитися життям, в якому є місце добру та любові. Саме такими є мотиви рідної Умані та Черкащини. Не оминув увагою Савченко і образи людей. Портрет для митця — це особлива «художня історія». Це ціла серія натуральних портретів молодих та зрілих людей, рідних та друзів. Сумні чи зажурені, радісні чи романтичні — кожен із них привертає увагу яскравою індивідуальністю характеру, який зумів відчути і передати на полотні автор.

Творчий темперамент майстра, здається, упереджує час, адже він з одержимістю працює на мистецькій ниві, шукає натхнення в навколишньому світі, і знає чого хоче від себе та мистецтва.