Персональна виставка Володимира Мірошниченка

Персональна виставка Володимира Мірошниченка

06 липня у Черкаському художньому музеї відбулось відкриття персональної виставки живопису Володимира Мірошниченка.

Володимир Іванович Мірошниченко народився 30 листопада 1964 року у Донецьку, в сім’ї шахтарів. Коли йому виповнилось три роки, сім’я переїхала на Полтавщину у місто Лубни.

Перші здібності до малювання з’явились у дитячому садку. У сім років почав відвідувати художню студію під керівництвом заслуженого працівника культури України Семенюти Василя Івановича. Через рік відкрилася художня школа. П’ять років в художній школі як найкраще вплинули на юного художника, сформували власне світобачення та любов до прекрасного.

Після закінчення художньої та загальноосвітньої шкіл, вступив до Київського технікуму легкої промисловості на спеціальність «Художник-модельер взуття та виробів зі шкіри». Віддавши три роки навчанню і два роки служби в радянській армії, був направлений у місто Луганськ на взуттєве об’єднання «Лугань» працювати за фахом. Попри тяжкі роки (перебудова, лихі 90-і), Володимир, як справжній чоловік, створив сім’ю, має сина, купив квартиру, посадив не одне дерево і при цьому продовжував займатися живописом, щоб не втратити себе. В основному це були комерційні твори.

У 1998 році з сім’єю повернувся до Лубен. Тут більше зосередився на мистецькому житті. Знайомився з художниками, працівниками галереї мистецтв, мистецтвознавцями. Цікавився історичними місцями Лубенщини, Полтавщини, Київщини, Чернігівщини та Черкащини, де жили і творили видатні особистості нашої української культури.

У Лубнах освоїв нову техніку карбування на граніті. Виконав серію меморіальних дощок з портретами видатних людей Лубенщини. Є автором барельєфів Василю Семенюті та Гнату Стеллецькому. Став співзасновником громадської організації художників Лубенщини «Пектораль», сприяв відновленню Всеукраїнської виставки «Лубенська художня весна».

З’явилася мета стати членом НСХУ. Розпочалась бурхлива виставкова діяльність. Неодноразово брав участь в обласних, Всеукраїнських та міжнародних виставках. Має одинадцять персональних виставок.

Відзначений літературно-мистецькими преміями ім. В. Малика та В. Симоненка, почесною грамотою Полтавської обласної ради, лауреат регіональної премії ім. братів Шеметів.

У 2017 році Володимира Мірошниченка прийняли до Національної Спілки Художників України. Це надало поштовх для подальшого творчого розвитку та самовдосконаленню.

Автор працює в реалістичному напрямку, у жанрі портрета, пейзажу, натюрморту. Подорожуючи місцями України створює етюди, які згодом переносить на полотна.

Виставка діє до 06.08.2023