Персональна виставка Олексія Леонова «За покликом серця»

Персональна виставка Олексія Леонова «За покликом серця»

У Черкаському художньому музеї експонується виставка творчих робіт члена національної спілки художників України, скульптора Олексія ЛЕОНОВА.

Проєкт реалізовано за участю Подільського культурно-просвітницького Центру імені Миколи Реріха.

Портретна скульптура України початку ХХІ століття є художнім явищем, багатим на новації і творчі відкриття. Сучасна портретна скульптура — це історія та культура людей і країни, увічнена в камені та бронзі, де образи і теми, а також пластична мова стають віхами відображення життя суспільства. Високими художніми якостями та глибоким психологізмом відзначаються сучасні скульптурні твори України.

Портретна скульптура, окрім естетичного, має морально-виховне та ідеологічне значення; особливо це актуально зараз, коли триває повномасштабна військова агресія російської федерації проти українського народу.

Загальновідомо, що справжньому митцю важливо бути причетним до історичних подій свого народу. Скульптор Олексій Леонов є тим митцем, який пропускає крізь себе біль і тривогу українців. Також у його скульптурних портретах відображено інтелектуальні зусилля людини, збагачення її життєвого досвіду, вивчення інших культур, часто й інших картини світу.

Про високий гуманізм, глибоке релігійне та національно-патріотичне спрямування портретної скульптури майстра свідчать його твори: «Ісус Христос», «Конфуцій», «Лао-Цзи», «Мойсей», «Будда», «Орфей», «Піфагор», «Сократ», «Платон», «Фідій» та багато інших.

Образи Олексія Леонова є цікавими та різноплановими. Формуються вони під впливом дискурсів минулого, під дією соціокультурних обставин, соціальної приналежності особистості. Відображені у мистецтві, ці образи задають межі поля смислів, а індивід наповнює змістом. Адже кожний народ в часи випробувань, суспільно-політичних катаклізмів виводить зі свого духовного єства непересічних постатей — провідників і вчителів нації. На них покладається нелегке завдання: врятувати свій народ. Вони залишаються в пам’яті наступних поколінь Месіями, Пророками, Геніями, Мислителями, Митцями — символами тієї епохи, у якій жили і працювали, і того народу, який покликав їх на служіння високій меті.

На виставці представлено 26 скульптур та 24 фотографій скульптур автора, які презентують здобутки людства за тисячоліття його історії. Хоча творчі роботи Олексія Леонова — інтелектуальні і містять глибоке смислове навантаження, однак, у презентованих портретах присутня певна недомовленість. Так автор залишає глядачеві можливість самому завершити психологічний образ.

Усі портрети виразно життєві, саме тому вони і спричиняють відгук у душах глядачів.

Біографічна довідка: Олексій Дмитрович ЛЕОНОВ народився 1982 року в Сумах. З п’яти років займався в київській художній студії. Потім були роки навчання в Державній художній школі ім. Т.Г. Шевченка у Києві. У 1999 році Олексій вступив до Київської Національної академії образотворчих мистецтв і архітектури. Захистився в майстерні Валерія Швецова з дипломною роботою: скульптура «Микола Реріх». Цього ж року вступив до аспірантури.  Науковим керівником був академік Василь Бородай. 2008 року Леонов став членом Спілки художників України. З 2011 року — член Міжнародного художнього фонду. Упродовж 2005–2022 років, відбулися понад 200 персональних виставок Олексія Леонова.

Олексій Леонов — учасник міжнародних виставок, пленерів, симпозіумів зі станкової та монументальної скульптури. У роботі використовує різноманітні матеріали: шамот, бронза, гіпс. Роботи митця знаходяться більш ніж у 55 містах світу, зокрема у: Чикаго, Нью-Йорку, Вашингтоні, Страсбурзі, Ле Бурже, Кельні, Берліні, Копенгагені, Іракліоні, Празі, Варні, Куала-Лумпурі, Монтевідео, Мумбаї, Калькутті, Пекіні, Астані, Улан-Баторі тощо.

Read more

«Венера» Персональна виставка графіки Максима Гладька

«Венера» Персональна виставка графіки Максима Гладька

Черкаський художній музей презентує арт-проєкт заслуженого художника України Максима Гладька — «Венера». Венера — давньоримська богиня любові, краси, бажання, сексу, материнства, весни, садів, процвітання і перемоги. За деякими припущеннями, спочатку Венера була персоніфікацією абстрактного поняття «милості богів». Її образ було запозичено з грецької богині краси і кохання Афродіти. Усім відомий скульптурний образ

Персональна виставка живопису полтавського майстра Вадима Іщенка

Персональна виставка живопису полтавського майстра Вадима Іщенка

Черкаський художній музей презентує виставку майстра з Полтавщини Вадима Іщенка. Митець працює у жанрі малярства та декоративного мистецтва. Натхнення для творчості художник черпає з природи, національного народного побуту та легенд.Народився Вадим Васильович Іщенко у 1970 році в місті Лозова Харківської області. У 1978 році батьки разом з сином переїжджають

Презентація фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставка-спогад «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив»

Презентація фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставка-спогад «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив»

11 квітня у Черкаському художньому музеї відбулась презентація одразу двох проєктів: фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставки-спогаду «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив» та презентація. Мапа «Mariupol.Me» — це сучасне рішення, яке покликане об’єднати ініціативи віртуального світу про Маріуполь на одній платформі та створити комплексний фіджитал-проєкт, який водночас