Персональна виставка Наталії Клочкової «За межею часу»

18 січня у Черкаському художньому музеї відбулось відкриття персональної виставки книжкової графіки Наталії Клочкової «За межею часу».

«В якій площині знаходиться митець…Які втілення він здійснює…Яким новим він народжується…» — розмірковує Наталія Клочкова.

Творчий процес ілюстратора — це багатогранний світ, який має кілька етапів. Все починається зі знайомства з текстом, пошуком ідей, сюжетів, асоціацій, звуків і відтінків всередині і зовні. Знайомства з культурою, етносом, побутом, тим часовим проміжком, який описується у книзі. У цій площині вирують всі розумові та образні процеси.

Тонке і глибинне сприйняття реальності, мої відчуття добра і зла, гармонії і гумору, власний життєвий досвід, мої відносини з живою і неживою природою — все це має безпосередній та індивідуальний вплив на мою творчість. Для мене дуже важливо передати атмосферність твору, психологічність та характери героїв, занурити читача ще більше у текст, щоб він почав чути звуки річки, запахи трав, тепло сонячних променів. Насправді чорно-біла графіка для мене має безліч відтінків. За допомогою графічних елементів: ліній, рисок, плям, форм та самої композиції я передаю емоційність твору, динамічність сюжету, драматизм чи радість подій. Вплітаю елементи символізму, гротеску або того, що викликає усмішку і тепло в серці (наприклад в дитячих ілюстраціях).

За межею часу, коли відкидаєш все стороннє, все зайве, занурюєшся в пізнання себе як людини, як особистості, як митця. Мабуть, саме зараз кожен переосмислює своє життя, самого себе. Моя трансформація відбувається через творчість. І важливий момент — це пошук тієї межі, за яку вже не страшно ступити!

Біографічна довідка:
Народилася 1981 року у місті Черкаси.Закінчила Черкаську дитячу художню школу імені Данила Нарбута у 1995 році.
1996–1999 рр. — навчання у Вищому Професійному Художньому училищі, здобула фах майстра розпису по дереву та з мініатюрного живопису.
2000–2004 рр. — Бакалавр мистецтва, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Навчально-науковий видавничо-полiграфiчний інститут — НН ВП.
2006–2008 рр. — Художник-графік з оформлення друкованої продукції, оформлення та ілюстрація книги, спеціаліст образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Навчально-науковий видавничо-полiграфiчний інститут — НН ВПІ.
Співпраця з Київськими, Черкаськими видавництвами, письменниками Київщини, Черкащини, Польщі. Створила ілюстрації до понад 40 книжок. Деякі з авторів це — Леся Вороніна, Дмитро Чередниченко, Богдан Жолдак, Юліан Тувім, Володимир Свідзінський, Едгар Аллан По, Оскар Уайльд, Артур Конан Дойл, Шарлота Бронте, Урсула Ле Гуїн, Чарльз Діккенс, Пшемислав Лис-Маркевич та інші.
Захоплююсь творчістю англійських ілюстраторів Обрі Бердслі та Артура Рекхема, українських графіків Георгія Якутовича та Сергія Якутовича, американського художника та графіка Ендрю Уайєта, акварелістів Альваро Кастаньєта та Аруша Воцмуша.
2011 р. — Участь у виставці  книжкової графіки, м. Львів.
2019 р. — Участь у IV Всеукраїнській трієнале книжкової графіки, м. Київ.
2020 р. — Участь у виставці до дня художника, м. Черкаси.
2021 р. — Участь у виставці до дня художника, м. Черкаси.
2019, 2022 та 2023 рр. — Персональні виставки.