Персональна виставка Миколи Прокопенка «Шлях до світла»
Черкаський художній музей презентує персональну виставку народного художника України Миколи Прокопенка – «Шлях до світла».
Микола Прокопенко — живописець, графік, книжковий ілюстратор, художник декоратор, художник реставратор темперного, олійного та монументального живопису. Активний учасник всеукраїнських, міжнародних виставок, провів понад сто персональних (!). Його творчість добре знають і поціновують на Черкащині, у Кропивницьку і звичайно на Одещині, звідки він родом.
Частина представлених творів автора — це унікальні за стилістикою натюрморти 2000-х років, але основу виставки складають картини 2024 року виконання. Микола Прокопенко у своїй манері поєднує барвистість, притаманну народному мистецтву, і образність, близьку до мистецтва авангарду. За манерою він більш монументальний, завдяки його просторовим вирішенням на полотні. Для вибудовування композиції художнику так само важливі і контур, і насичена кольором об’ємність та рельєфність.
Найзнаковішим образом у творчості Миколи Прокопенка є образ жінки. І у даній виставці – «Шлях до світла» — жінка залишається головною героїнею. Адже, на думку художника саме вона є довершеним творінням Господа. Цей образ не конкретизується автором, не переслідується ним як класичне відтворення, утім – це персоналізований і універсальний образ водночас. Кожна із жінок на картинах Прокопенка — це натяк, емоція, спогад, відчуття і враження, яке лишається як приємний післясмак. Універсальність образу жінки — в ототожнені її як субстанції життя.
«Шлях до світла» у темні часи — це можливість фокусуватися на моменті життя, його нетривалості, але значущості, простому спогляданні людей або речей і, водночас, їхньому оспівуванні, виокремленні, фіксуванні настрою, що надає сил рухатися і продовжувати жити.
Біографічна довідка:
Микола Миколайович Прокопенко народився 17.08.1945 року на Одещині. 1964-1971 рр. навчався в Одеському державному художньому училищі. У 1971-1977 рр. навчався у Київській академії мистецтв.
Професор живопису, рисунку, композиції.
З 1988 року — член національної спілки художників України та національної спілки театральних діячів України. З 2015 року — Народний художник України.
Твори художника зберігаються у приватних і музейних колекціях України та світу.