Персональна виставка Галини Жук (Бортник)

Персональна виставка Галини Жук (Бортник)

10 листопада 2021 року Черкаський художній музей презентує першу персональну виставку Галини Василівни Бортник (Жук). Представлено 40 картин, створених мисткинею в різні періоди творчої діяльності.

Галина Василівна народилася 4 жовтня 1953 року у селі Комарівка Теплицького району Вінницької області, де і закінчила місцеву школу. Змалку вона любила природу, кохалася в квітах. У вільний час з задоволенням малювала, складала вірші та писала гуморески. Втім любов до живопису перемогла і вона отримала подальшу освіту у Львівському училищі декоративно-прикладного мистецтва імені Івана Труша.

Згодом Галина Бортник переїхала у Христинівку, де довгий час працювала художником-оформлювачем в районному Будинку культури. Найбільше їй припало до душі оформлення декорацій до вистав Христинівського самодіяльного народного театру.

Галина Василівна брала участь у багатьох місцевих святах, оглядах, конкурсах. ЇЇ твори виставлялися на різноманітних виставках в Києві, Черкасах, Каневі, Умані, Христинівці. Картини мисткині знаходяться в приватних колекціях України, Туреччини, Польщі, Німеччини. Завдяки спонсорам-землякам побачили світ альбоми репродукцій її творів «Давній гріх» і «В чуді та диві».

У більшості своїх творів художниця демонструє замилування красою квіткового світу. Її квіти – не просто рослини, це рослини-образи, рослини-характери. Вінком пишної рослинності обрамляє Галина Бортник портрет Т. Г. Шевченка, який написаний за мотивами автопортрету 1840-1841 рр.

Надихається авторка й творчістю відомої української поетеси і письменниці Лесі Українки. Ніжними та поетичними постають образи Мавки і Лукаша, героїв драми-феєрії «Лісова пісня». Художниця представляє також власне бачення складного образу Килини та Перелесника.

Пані Галина підписує картини як Галина Жук (дівоче прізвище), а вірші – літературним псевдонімом Галка Біла. Під цим ім’ям вийшли збірки поезій «Тихий дзвін» і «Несу життя», в яких мисткиня промовляє серцем про наболіле та натхненно пише про те, що її надихає. У цих віршах усміхаються сонцю рідні села, через які ниточкою пробігла її дитяча доріжка.

Виставка діє до 28 листопада 2021 року.

Read more

Виставка до Дня Української Державності «Державотворці України»

Виставка до Дня Української Державності «Державотворці України»

До Дня Української Державності у Черкаському художньому музеї розгорнуто виставку заслуженого художника України Максима Гладька «Державотворці України». Виставка вже експонується і доступна для перегляду відвідувачів до 27 липня 2025 р.

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка  «Прикладна культурологія»

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка «Прикладна культурологія»

24 червня Черкаський обласний художній музей презентував ювілейну персональну виставку Миколи Маценка — «Прикладна культурологія». Це, певною мірою, ретроспективна виставка, утворена із двох перманентних авторських серій, дотичних до культурологічного дискурсу із перспективи української ідентичності: «Неофольк» та Геральдична серія. Якщо у роботах серії «Неофольк» (своєрідні візуальні коломийки) образно повторюється впізнаваний орнаментальний мотив,