Персональна виставка Галини Жук (Бортник)
10 листопада 2021 року Черкаський художній музей презентує першу персональну виставку Галини Василівни Бортник (Жук). Представлено 40 картин, створених мисткинею в різні періоди творчої діяльності.
Галина Василівна народилася 4 жовтня 1953 року у селі Комарівка Теплицького району Вінницької області, де і закінчила місцеву школу. Змалку вона любила природу, кохалася в квітах. У вільний час з задоволенням малювала, складала вірші та писала гуморески. Втім любов до живопису перемогла і вона отримала подальшу освіту у Львівському училищі декоративно-прикладного мистецтва імені Івана Труша.
Згодом Галина Бортник переїхала у Христинівку, де довгий час працювала художником-оформлювачем в районному Будинку культури. Найбільше їй припало до душі оформлення декорацій до вистав Христинівського самодіяльного народного театру.
Галина Василівна брала участь у багатьох місцевих святах, оглядах, конкурсах. ЇЇ твори виставлялися на різноманітних виставках в Києві, Черкасах, Каневі, Умані, Христинівці. Картини мисткині знаходяться в приватних колекціях України, Туреччини, Польщі, Німеччини. Завдяки спонсорам-землякам побачили світ альбоми репродукцій її творів «Давній гріх» і «В чуді та диві».
У більшості своїх творів художниця демонструє замилування красою квіткового світу. Її квіти – не просто рослини, це рослини-образи, рослини-характери. Вінком пишної рослинності обрамляє Галина Бортник портрет Т. Г. Шевченка, який написаний за мотивами автопортрету 1840-1841 рр.
Надихається авторка й творчістю відомої української поетеси і письменниці Лесі Українки. Ніжними та поетичними постають образи Мавки і Лукаша, героїв драми-феєрії «Лісова пісня». Художниця представляє також власне бачення складного образу Килини та Перелесника.
Пані Галина підписує картини як Галина Жук (дівоче прізвище), а вірші – літературним псевдонімом Галка Біла. Під цим ім’ям вийшли збірки поезій «Тихий дзвін» і «Несу життя», в яких мисткиня промовляє серцем про наболіле та натхненно пише про те, що її надихає. У цих віршах усміхаються сонцю рідні села, через які ниточкою пробігла її дитяча доріжка.
Виставка діє до 28 листопада 2021 року.