Персональна виставка Віктора Олексенка «Знаки відсутнього»

Доробок автора складається з живописних етюдів переважно півсторічної давнини. Знакові архітектурні споруди і просторові ансамблі, зазвичай, не зазнають суттєвих зовнішніх змін, але пересічні міські мотиви змінюються трансформуються і навіть стають невпізнанними, або й зовсім зникають з мапи міста. Знакові пам’ятки архітектури майже позбавлені візуальної історії. Екстер’єр пам’яток мовчить століттями, його функція в іншому.

Давні мотиви одного з мікрорайонів міста, його околиць та давні мотиви Дніпра, що відображені автором в художніх образах на його полотнах стали основою цієї виставки. Глядач має можливість побачити підмурівки, основи на яких тримається сучасне візуальне обличчя переважно одного з мікрорайонів міста та трансформований образ сучасного черкаського узбережжя Дніпра.

Гадаю глядачеві цікаво буде зазирнути в образотворчу історію ординарної архітектури міста, втрачених дніпровських мотивів, що ознайомлюють його з минувшиною обширу берегової лінії черкаського моря, духом минулих часів, зафіксованих в живописних сюжетах виставлених робіт. Втрачений в часі, але, зафіксований рукою живописця історичний художній образ безупинно плинної урбаністики рідного міста та ріки, пролонгований у вічність живописною пластикою, гармонійною композицією, вишуканим колоритом має активно діяти і пробуджувати естетичні переживання глядача.

Глядачеві надається можливість відчути образне підґрунтя, зазирнути в минуле. Подібні живописні мотиви дають можливість відчути рух секундної стрілки, офарбовують і глибинно збагачують наше сприйняття буденної, сучасної архітектури. Візуальне відлуння історії міста на ріці вічне, воно не мовчить, воно поряд, воно з нами, воно – це ми.

Батьки і рідня Віктора Андрійовича Олексенка з міста Золотоноші, що в Придніпров’ї на Черкащині. Народився 4 червня 1948 року в місті Дрогобич на Галичині в родині архітектора. Надсучасний, відомий, яскравий представник українського андеґраунду у 1973 році закінчив художньо-педагогічне відділення Одеського художнього училища ім. М. Б. Грекова. У 1990 році завершив навчання в поліграфічному інституті у Львові (нині Українська Академія друкарства) за спеціальністю «Графіка».

Член Національної Спілки художників України з 1992 року. Почесне звання «Заслужений художник України» присвоєно у 2009 році.

Спеціалізація: станковий живопис, монументально-декоративний живопис (розпис, мозаїка, вітраж), асамбляж, об’єкт, інсталяція, графіка, книжкова графіка, оформлення, макетування і дизайн друкованих видань, геральдика, вексилологія, поезографія.

З 2003 р. викладає на кафедрі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького.

Учасник понад 60 всеукраїнських виставок, 4 групових художніх виставок. Учасник 3 всеукраїнських і 5 міжнародних книжкових виставок-ярмарків. Має 15 персональних виставок (м. Черкаси, м. Київ). Учасник 2 всеукраїнських та 8 міжнародних художніх проектів. Учасник одної закордонної пересувної виставки у Польщі і 10 міжнародних виставок (Швейцарія, Польща, Угорщина, Німеччина, Україна).

Автор 3-ох поетичних збірок. Розробник навчально-методичних посібників і підручників. Автор статей у наукових та міжнародних фахових виданнях.

Кандидат педагогічних наук, доцент А. В. Демченко