Персональна онлайн-виставка Ігоря Нещерета «Місто, де позує сама Історія»

Виставки 3 груд 2022 р.

Персональна онлайн-виставка Ігоря Нещерета«Місто, де позує сама Історія» — перша персональна виставка відомого українського фотомитця та філософа Ігоря Нещерета у Черкаському художньому музеї. На ній представлені краєвиди Венеції, світлини з витворами венеціанської архітектури, скульптури, човнярства та кораблебудування, а також кадри з мандрівниками. Виставка присвячується 300-річчю з дня народження Григорія Савича Сковороди, який, на думку дослідників, під час своєї європейської подорожі у 1744–1750-х роках, скоріше за все, приїжджав і до Венеції. Вона продовжує традицію українського філософського мандрівництва та розвиває авторський фотопроєкт, що показує цивілізаційно важливі міста Європи, започаткований Ігорем Нещеретом 2016 року в Литовській республіці. Тоді у Вільнюській агенції по відновленню Старого Міста відбулася його персональна виставка «Мандрівка по містах культурної спадщини ЮНЕСКО». На ній експонувалися фотографії зі Львова, Берна, Брюсселя, Верони, Відня та Вільнюса, історичні центри яких внесені до Списку Всесвітньої культурної спадщини людства.Сучасна Венеція, представлена на фотографіях Ігоря Нещерета, які демонструються на виставці «Місто, де позує сама Історія», перебуває у взаємодії зі своїми старожитностями. Деякі кадри ілюструють ідею унії стихій, що з давніх часів впливає на характер венеціанців і формує неповторну ауру міста. Декотрі світлини показують фігури людей у пейзажі, які, на думку автора уособлюють сучасні образи Мандрівного Філософа й Пані Історії. Пані Історія являє себе в різних постатях та начебто позує перед суб'єктивом любомудрого ока Мандрівного філософа, допомагаючи йому усвідомлювати час і пізнавати істину.Автор дякує героям Збройних Сил України за визволення Харківщини, Ользі Дмитрівні Гладун, Світлані Василівні Савісько, Тетяні Валентинівні Гриді, Миколі Петровичу Нещерету, Марині Соріній, Дмитру Усову та Костянтину Бєляєву за допомогу в створенні, підготовці та проведенні виставки.

Чудово! Ви підписані!
Чудово! Треба завершити оплату для отримання доступу
З поверненням! Ви авторизувались!.
Ваш обліковий запис активовано! Тепер Ви маєте доступ до всього контенту!