Пам’яті народного художника України Фізера Івана Васильовича (1953–2020 рр.)

Пам’яті народного художника України
Фізера Івана Васильовича (1953–2020 рр.)

Серед відомих майстрів пензля і різця Шевченкового краю Івану Фізеру належить одне з найпочесніших місць. Він встиг залишити надзвичайно потужний слід у сучасному образотворенні. Далеко не кожному щастить мати свій власний стиль, а Івану Фізерові все ж удалося його знайти. Своє вагоме слово він сказав насамперед у галузі художньої пластики, ще з юних літ займаючись дереворізьбленням, не забував і про кераміку.

На початку, шукаючи свій особистий мистецький шлях у вираженні власних почуттів, художник звертався до різних видів і жанрів мистецтва, експериментів, течій… Автор натхненно розвивав поетику західноукраїнської школи, звертаючись до традицій жанру, гармонійно поєднуючи їх з особливостями сучасного дизайну. У результаті домінуюче місце у своїй творчості віддав скульптурі та живопису. Пензлю та різцю Майстра належить понад тисяча творчих робіт.

Комунікабельний, простий у спілкуванні, він любив подорожувати, досліджувати, обмінюватись думками та досвідом у нескінченних творчих дискусіях. Свою багатогранну творчу працю він успішно поєднував з викладанням у Черкаському національному університеті імені Б. Хмельницького.

В експозиції представлені графічні аркуші, скульптурні портрети та композиції, виконані у різних матеріалах і техніках. Усім їм притаманна особлива й неповторна авторська манера, «фізерівські» самобутні риси і стиль. Художник зазначав, що саме за етюдником він по-справжньому може відпочити, милуючись невимовною красою української природи.

Життя увесь час ставило художнику нові виклики, подих нового часу вимагав свіжого погляду на нове українське мистецтво, тож усі важливі події, звичайно, відбивалися в мистецьких творах Івана Фізера. Бувши свідомим громадянином своєї держави, знаючи її історію, художник не міг стояти осторонь подій бурхливого сьогодення. Саме в роботах, які Іван Васильович створював, відвідуючи рідні для нього куточки України – Закарпаття та Черкащину – відображається вся любов до Батьківщини. А Україна постає в його творах всеосяжною в просторі й тривимірною в часі.

Дякуємо дружині художника – Євгенії Борисівні – за подаровану колекцію. У майбутньому постійна експозиція музею доповниться залом народного художника України Івана Васильовича Фізера.

Попри відключення світла перед відкриттям виставки пам’яті народного художника України Івана Фізера (1953–2020 рр.),  відвідувачі продовжили оглядати мистецькі твори Івана Васильовича під світло ліхтарів. Їм вдалося відкрити з нового ракурсу роботи, шляхом поєднання скульптурних композицій з їх тінями.