Пам’яті народного художника України Фізера Івана Васильовича (1953–2020 рр.)

Пам’яті народного художника України
Фізера Івана Васильовича (1953–2020 рр.)

Серед відомих майстрів пензля і різця Шевченкового краю Івану Фізеру належить одне з найпочесніших місць. Він встиг залишити надзвичайно потужний слід у сучасному образотворенні. Далеко не кожному щастить мати свій власний стиль, а Івану Фізерові все ж удалося його знайти. Своє вагоме слово він сказав насамперед у галузі художньої пластики, ще з юних літ займаючись дереворізьбленням, не забував і про кераміку.  

На початку, шукаючи свій особистий мистецький шлях у вираженні власних почуттів, художник звертався до різних видів і жанрів мистецтва, експериментів, течій… Автор натхненно розвивав поетику західноукраїнської школи, звертаючись до традицій жанру, гармонійно поєднуючи їх з особливостями сучасного дизайну. У результаті домінуюче місце у своїй творчості віддав скульптурі та живопису. Пензлю та різцю Майстра належить понад тисяча творчих робіт.

Комунікабельний, простий у спілкуванні, він любив подорожувати, досліджувати, обмінюватись думками та досвідом у нескінченних творчих дискусіях. Свою багатогранну творчу працю він успішно поєднував з викладанням у Черкаському національному університеті імені Б. Хмельницького.

В експозиції представлені графічні аркуші, скульптурні портрети та композиції, виконані у різних матеріалах і техніках. Усім їм притаманна особлива й неповторна авторська манера, «фізерівські» самобутні риси і стиль. Художник зазначав, що саме за етюдником він по-справжньому може відпочити, милуючись невимовною красою української природи.

Життя увесь час ставило художнику нові виклики, подих нового часу вимагав свіжого погляду на нове українське мистецтво, тож усі важливі події, звичайно, відбивалися в мистецьких творах Івана Фізера. Бувши свідомим громадянином своєї держави, знаючи її історію, художник не міг стояти осторонь подій бурхливого сьогодення. Саме в роботах, які Іван Васильович створював, відвідуючи рідні для нього куточки України – Закарпаття та Черкащину – відображається вся любов до Батьківщини. А Україна постає в його творах всеосяжною в просторі й тривимірною в часі.

Дякуємо дружині художника – Євгенії Борисівні – за подаровану колекцію. У майбутньому постійна експозиція музею доповниться залом народного художника України Івана Васильовича Фізера.

Попри відключення світла перед відкриттям виставки пам’яті народного художника України Івана Фізера (1953–2020 рр.),  відвідувачі продовжили оглядати мистецькі твори Івана Васильовича під світло ліхтарів. Їм вдалося відкрити з нового ракурсу роботи, шляхом поєднання скульптурних композицій з їх тінями.

Read more

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка  «Прикладна культурологія»

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка «Прикладна культурологія»

24 червня Черкаський обласний художній музей презентував ювілейну персональну виставку Миколи Маценка — «Прикладна культурологія». Це, певною мірою, ретроспективна виставка, утворена із двох перманентних авторських серій, дотичних до культурологічного дискурсу із перспективи української ідентичності: «Неофольк» та Геральдична серія. Якщо у роботах серії «Неофольк» (своєрідні візуальні коломийки) образно повторюється впізнаваний орнаментальний мотив,

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Черкаський музей спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету презентує унікальну виставку про життєпис Митрополита Андрея Шептицького. Значення його постаті виходить далеко за межі соціально-історичного контексту Європи початку XX століття та локального — історії заходу України. Його ідеї, як захисника українського народу в часи Світових воєн, в останнє десятиліття активно

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасної народної картини черкаської художниці аматорки Марії Завалко. Марія Завалко народилася 17 листопада1953 року на Кіровоградщині, згодом родина переїхала до Черкас. Її професійна діяльність не була пов’язана із творчістю. Закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут (нині інститут екології). Працювала в одеському «Бюро погоди», а також