Online виставка творів Миколи Сапієнка «Справжня Україна»

Online виставка творів Миколи Сапієнка «Справжня Україна»

У колекції Черкаського художнього музею знаходиться багато мальовничих пейзажів, які оспівують природу нашої прекрасної України. Та вирізняються з-поміж них особливі, написані з щирим теплом – роботи Миколи Сапієнка. Ніби маленькі віконця, які відкривають нам вид на чудові краєвиди рідної Черкащини, його роботи прикрашають зали постійної експозиції музею.

У цей день, 15 травня в селі Теремці Чорнобильського району Київської області народився талановитий художник Микола Данилович Сапієнко (1935–2014). Він жив і творив у селі Благодатне (Чапаєвка) Золотоніського району на Черкащині. Весь свій вільний час художник приділяв улюбленій творчій справі. Митець брав участь у різноманітних виставках і пленерах, а його картини охоче купували колекціонери з України та інших країн. Для його робіт характерні прозорість, просторова глибина і відчуття присутності. Він тонко відчував і відтворював на полотні особливу красу сільської місцевості та природи рідного краю. Творчу спадщину художника доповнюють також натюрморти й портрети.

Художній музей щиро дякує родині художника за подаровану колекцію, що поповнила Державний фонд України.

Запрошуємо до перегляду online виставки його творів із фондової колекції музею.

Read more

Виставка Олександри Теліженко «Від ідеї до образу»

Виставка Олександри Теліженко «Від ідеї до образу»

31 березня у Черкаському художньому музеї відбулось відкриття персональної виставки заслуженої художниці України Олександри Теліженко «Від ідеї до образу». Олександра Теліженко — одна з художниць сьогодення, яка творить не просто сценічний одяг, а справжнє мистецьке вбрання з яскраво вираженими рисами національної ідентичності. Найчастіше художниця декорує одяг вишивкою, орнамент якої притаманний Черкащині,

Дмитро Зоря «Серпанкові сни»

Дмитро Зоря «Серпанкові сни»

З 19 березня у Черкаському художньому музеї діє виставка Дмитра Зорі «Серпанкові сни». «Серпанкові сни» — це простір, у якому реальність м’яко зливається зі спогадами та мріями. Пастельна палітра говорить про близькість, втрату й зв’язок із природою. У цих роботах живуть фрагменти історій, легка меланхолія та надія на оновлення.

Виставка колажів Анни Власенко «100 історій»

Виставка колажів Анни Власенко «100 історій»

Черкаський обласний художній музей презентує виставку колажів сучасної художниці Анни Власенко «100 історій». Авторські колажі «100 історій» постають як фрагменти досвіду, візуальні спогади, у цілому, як художній архів моментів. В експозицію виставки увійшли 100 мініколажів та серія «100 іскор» (оформлені колажами сірникові коробки). Концепція виставки полягає у масштабному архіві людської