Online виставка до Дня матері

Online виставка до Дня матері

Жіночий образ у творчості митців. Online виставка до Дня Матері з фондової колекції музею

День матері –  зворушливе свято на честь усіх матерів. З дитинства і на все життя ми несемо в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ матері. Матері, яка є найголовнішою людиною для своїх дітей, яка все розуміє, все прощає, завжди пожаліє і самовіддано любить незважаючи ні на що.

У європейській культурі з первісних часів вшановується образ матері. Як світське свято День матері було започатковано активісткою Джулією Уорд Хоув в 1872 році, але не набуло популярності. У 1907 про свято заговорили знову: американка Анна Джарвіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Вона писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. Її старання увінчалися успіхом – в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. У 1914 році другу неділю травня було оголошено національним святом матерів. Згодом його визнали в інших країнах, в тому числі і в Україні. Серед української громади День Матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові. Також, 1929 року «Союз українок» зініціював упровадження цього свята на Тернопільщині. Відтоді, День Матері відзначали дуже широко. У 1939 році це свято заборонила радянська влада. З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матері повернулося в Україну.

День Матері в Україні відзначають другої неділі травня (цьогоріч 08 травня), який уважається місяцем Пречистої Діви Марії. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва та допомоги. У травні, коли Природа-Мати виряджає свою Доню-Землю в пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці та радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві та відзначають День Матері.

В Україні мати споконвіку асоціювалася з берегинею сім’ї. Саме від неї залежить виховання дитини та прищеплення любові до рідної землі. Саме вона бореться за духовне збереження своїх дітей, за свідоме ставлення їх до своєї національної спадщини та походження.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково – від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства.

У колекції Черкаського художнього музею представлено велика збірка жіночих образів (портретів), створених художниками у різні часи.

У цей день ми дякуємо найріднішій у світі людині – матері. Нехай світлом та добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість!

Більше робіт за посиланням: https://www.facebook.com/cherkasy.art.museum/posts/5074536032667552

Read more

Мистецький проєкт «Святі воїни» Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка

Мистецький проєкт «Святі воїни» Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка

26 липня о 15:00 відбулось відкриття мистецького проєкту «Святі воїни», присвяченого мистецьким медитаціям на тему російсько-української війни. Цикл творів написаних в традиційній техніці темперного та олійного живопису на ящиках з-під озброєнь. Виставка присвячена українським героям, що стали на захист нашої Батьківщини, її Незалежності. Подвиг українських героїв освячується і возвеличується.

Виставка сімейних акварелей «Там, де були разом» родини архітекторів Наді і Петра Горпинко

Виставка сімейних акварелей «Там, де були разом» родини архітекторів Наді і Петра Горпинко

Присвячується світлій пам’яті Наді Горпинко 05 липня у Черкаському художньому музеї відбулося відкриття виставки сімейних акварелей родини архітекторів Наді і Петра Горпинко. Альбом сімейних акварелей — емоційні миті, спогади, мандри в минуле.Акварель — захоплення, помічниця, союзниця архітекторів на роботі і в сім’ї.Акварель про сімейні цінності: родина, спогади. Надія