Online виставка до 95-ї річниці від дня народження Григорія Гавриленка з фондової колекції музею

Online виставка до 95-ї річниці від дня народження Григорія Гавриленка з фондової колекції музею

Гавриленко Григорій Іванович (1927–1984 рр.) – український художник, графік, майстер книжкової ілюстрації, шістидесятник. Народився художник у селі Холопкове, Глухівського району, Сумської області. Закінчив Київський державний інститут. Жив та працював у Києві. Учасник всесоюзних та республіканських виставок книг, малюнка, акварелі, живопису.

Він зробив вагомий внесок у розвиток кольорової ліногравюри, книжкової ілюстрації. Його образотворчій мові притаманні виразні врівноважені об’єми, чіткі лінії, колорит у дві три фарби, підпорядкований сюжетній ілюстрації. Художник оформив і проілюстрував понад 30 видань, найвідомішими з яких стали «Vita nova» Данте, «Витязь у тигровій шкурі» Ш. Руставелі, «Доробок» М. Бажана. Також він працював над графічними та живописними циклами, пов’язаними з зображеннями жінки та природи.

Гавриленка Г. «Оленка та Іванко»

Особливо пізнаваним у творчості Гавриленка є жіночий образ – його часто називають чистим та надзвичайно світлим. Художник застосовував свою штрихувальну манеру, де зображальні об’єкти (чи то жінка, чи то дерево), немов огортає чарівне марево.

Разом із тим у творчості митця був час, коли він тяжів до виразності темних тонів. Саме до цього періоду, можна віднести його автопортрет та, сповнені неприхованої виразної чуттєвості, два жіночих графічних образи, виконані для формату поштівки. Однак, працюючи чи у темних, чи у світлих тонах, майстер демонструє віртуозне володіння технікою рисунка.

Гавриленка Г. «Козеня на березі»

Аналізуючи творчий доробок Григорія Гавриленка мистецтвознавці визнають, що він: «визнаний рисувальник», «глибокий та оригінальний майстер книжкової графіки», «реформатор кольорової ліногравюри», «творець нової художньої реальності», «художник, який створив свій образ світу», а «мистецтво його у вищій мірі концептуальне».

Черкаський художній музей до 95-ї річниці від дня народження художника представляє online виставку творів Григорія Гавриленка (ілюстрації до народних казок) з фондової колекції музею.

Гавриленка Г.«Оленка і купець»

Read more

Майстеркласи з писанкарства у Черкаському художньому музеї

Майстеркласи з писанкарства у Черкаському художньому музеї

З 22 березня 2025 р. у Черкаському художньому музеї стартують майстеркласи з писанкарства! Майстеркласи у збірних групах будуть проводитися щосуботи та щонеділі о 10:00 та о 12:00, починаючи з 22 березня. Для організованих груп та класів можливий запис у зручний час з вівторка по п’ятницю з 10:

Персональна виставка Вікторії Коваленко «Ті, що проросли»

Персональна виставка Вікторії Коваленко «Ті, що проросли»

У темні часи ми інстинктивно шукаємо світло. Воно може бути неочевидним, маленьким, але саме ці крихітні проблиски допомагають триматися. Вони живуть у простих речах: у тінях листя, що танцюють на підвіконні, у квітці, яка розкривається назустріч сонцю, у яскравому фрукті, що нагадує про літо серед зими. Представлена у Черкаському художньому

Сучасний натюрморт у музейному просторі

Сучасний натюрморт у музейному просторі

Дирекція художніх виставок України в партнерстві з Черкаським художнім музеєм презентує проєкт «Сучасний натюрморт у музейному просторі». В ньому беруть участь 17 відомих українських художниць — Наталія Кохаль, Олена Толкачова, Лариса Пуханова, Марта Базак, Оксана Одайник, Тамара Гержан, Ольга Карпенко, Ірина Ситник, Ганна Лук’яненко, Марія Скочок, Олександра Лук’яненко, Дарія