Онлайн виставка робіт Ольги Отнякіної-Бердник

Виставки 2 лист 2022 р.

«Моя іграшка – це казка, загадка, інтрига, світ гри, який вчить спілкуванню, розповідає про звичаї, традиції, історію народу та країни.»
Ольга Бердник-Отнякіна

Багато художників надихнув дивосвіт Марії Примаченко. Її образи оживали у текстильних іграшках, на гобеленах, отримали тривимірність у гончарних виробах.

У колекції Черкаського художнього музею також є роботи створені під враженням від творів Марії Примаченко – це глиняні іграшки-свистунці Ольги Отнякіної-Бердник. Розписані яскравими соковитими кольорами зображення птахів та звірів акцентують форму, посилюють виразність образів. Наділені певними рисами характеру вони, водночас, реальні, емоційні, живі.

Кожен пластичний виріб має свій настрій. Власне, ці декоративні свистунці – фантастичні істоти стали початком творчого шляху майстрині. В її роботах ожили стародавні загадки і казки, легенди і повір’я. Так з’явилися тематичні серії керамічних іграшок: «Стародавні загадки», «Леви наших лісів», «Городні звірі», «Пташине весілля», що зберігаються у Черкаському художньому музеї.

Наразі майстриня працює у напрямку Ресайклд, перетворюючи старі скрині, столи та інше.

Запрошуємо до перегляду online виставки робіт Ольги Отнякіної-Бердник.

Ольга Отнякіна-Бердник «Пташки (куріпочки)», 1993 р.
Ольга Отнякіна-Бердник «Три діди», 1993 р.
Ольга Отнякіна-Бердник «Левенятко під дощем», 2013 р.
Ольга Отнякіна-Бердник «Бичок-третячок», 1993 р.
Ольга Отнякіна-Бердник «Бичок-третячок», 1993 р., «Бичок», 1993 р.
Ольга Отнякіна-Бердник «Бичок», 1993 р.
Ольга Отнякіна-Бердник «Пташка», 1993 р.
Ольга Отнякіна-Бердник «Пташки», 1993 р.
Ольга Отнякіна-Бердник «Заквітчаний волик», 2013 р.
Ольга Отнякіна-Бердник «Небесний олень», 2008 р.
Ольга Отнякіна-Бердник «Цар жуків і павуків», 1993 р.