Обласна виставка образотворчого мистецтва учнів шкіл естетичного виховання Черкаської області, присвячена 210-й річниці з дня народження Тараса Шевченка

07 березня у Черкаському художньому музеї відкривається обласна виставка образотворчого мистецтва учнів шкіл естетичного виховання, присвячена 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка.

На виставці представлено понад сто робіт вихованців мистецьких шкіл Черкаського краю. Поетичні образи Великого Кобзаря складають зміст і сюжет дитячих творів. Роботи демонструють нові художні образи, що свідчать про інтерес дітей до історії України, її національних героїв, народних обрядів та свят, мальовничих пейзажів Рідного краю. Особливу увагу юні художники приділяють улюбленим сюжетам з народних казок та персонажам поем Кобзаря.

Значну частину виставки займають роботи пов’язані із сьогоденням. Учні втілюють свої враження та рефлексії щодо війни через призму своєї дитячої уяви та емоцій. Їхні твори відображають як страх і трагедію війни, так і надію на мирне життя. Утім, більшість дитячих робіт відтворюють мрії про Перемогу і любов до України. Одне із центральних місць займає робота «Захисник України», автор — Дмитренко Надія — Черкаської дитячої художньої школи ім. Данила Нарбута, викладача — Володимир Яковець, яка перемогла у XХІІ Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої».

Можливість побачити свої роботи поряд з іншими в художньому музеї, отримати пояснення-аналіз від фахівців, почути зауваження відомих майстрів стало важливим чинником навчального процесу і певною сходинкою у становленні творчої особистості.

Завдяки проєкту зазнає якісних змін організація навчально-виховного процесу у відділеннях образотворчого мистецтва шкіл естетичного виховання області.

Виставка діє до 07 квітня 2024 року.