Натюрморт

Натюрморт

16 листопада відбулося відкриття персональної виставки заслуженого художника України Віктора Андрійовича Олексенка «Натюрморт».

Ретроспектива автора складається з живописних, графічних натюрмортів та невеликої їх кількості в дещо екзотичному виді графічного мистецтва, що носить назву поезографія. Це виставка дерзань і сумнівів. Автор не зациклюється над проблемою пошуку салонного мотиву в жанрі натюрморту. Мотивами його робіт стають пересічні сюжети тривіального, власного оточення. Важливим моментом творення є не сюжет, а якість живопису та світ звичайної людини. Глядач може помітити еволюцію авторського я, різкі повороти бачення, шляхи пошуку, намагання виходу на нові формальні, світоглядні рівні.

Гадаю глядачеві цікаво буде зазирнути в образотворчу історію ординарної боротьби митця з предметним світом.  Пролонгований, але зафіксований рукою живописця образ матеріального світу породжує художній образ безупинно плинного буття, крокуючого у вічність живописною пластикою, гармонійною композицією, вишуканим колоритом, що мають активно діяти і пробуджувати естетичні переживання глядача.

Батьки і рідня Віктора Андрійовича Олексенка з міста Золотоноші, що в Придніпров’ї на Черкащині. Народився 4 червня 1948 року в місті Дрогобич на Галичині в родині архітектора. Надсучасний, відомий, яскравий представник українського андеґраунду у 1973 році закінчив художньо-педагогічне відділення Одеського художнього училища ім. М. Б. Грекова. У 1990 році завершив навчання в поліграфічному інституті у Львові (нині Українська Академія друкарства) за спеціальністю «Графіка».

Член Національної Спілки художників України з 1992 року. Почесне звання «Заслужений художник України» присвоєно у 2009 році.

Спеціалізація: станковий живопис, монументально-декоративний живопис (розпис, мозаїка, вітраж), асамбляж, об’єкт, інсталяція, графіка, книжкова графіка, оформлення, макетування і дизайн друкованих видань, геральдика, вексилологія, поезографія.

З 2003 р. викладає на кафедрі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького.

Віктором Олексенком проведено понад 16-ох персональних художніх виставок. Вражаючим фактом його персональних художніх виставок є багата палітра творення робіт в різних видах мистецтва (м. Черкаси, м. Київ). Кожна виставка автора є унікальною неповторною, вони постійно наповнені новими роботами.

Віктор учасник понад 60 всеукраїнських виставок, 4-ох групових художніх виставок, 3-ох всеукраїнських і 5-ох міжнародних книжкових виставок-ярмарків також 2-ох всеукраїнських та 8-ох міжнародних художніх проектів. Він учасник одної закордонної пересувної виставки у Польщі і 10-ох міжнародних виставок (Швейцарія, Польща, Угорщина, Німеччина, Україна).

Автор 3-ох поетичних збірок. Розробник навчально-методичних посібників і підручників. Автор статей у наукових та міжнародних фахових виданнях.Кандидат педагогічних наук, доцент А. В. ДемченкоВиставка діє до 16 грудня 2022 року.

Read more

Виставка до Дня Української Державності «Державотворці України»

Виставка до Дня Української Державності «Державотворці України»

До Дня Української Державності у Черкаському художньому музеї розгорнуто виставку заслуженого художника України Максима Гладька «Державотворці України». Виставка вже експонується і доступна для перегляду відвідувачів до 27 липня 2025 р.

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка  «Прикладна культурологія»

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка «Прикладна культурологія»

24 червня Черкаський обласний художній музей презентував ювілейну персональну виставку Миколи Маценка — «Прикладна культурологія». Це, певною мірою, ретроспективна виставка, утворена із двох перманентних авторських серій, дотичних до культурологічного дискурсу із перспективи української ідентичності: «Неофольк» та Геральдична серія. Якщо у роботах серії «Неофольк» (своєрідні візуальні коломийки) образно повторюється впізнаваний орнаментальний мотив,