Натюрморт

Виставки 16 лист 2022 р.

16 листопада відбулося відкриття персональної виставки заслуженого художника України Віктора Андрійовича Олексенка «Натюрморт».

Ретроспектива автора складається з живописних, графічних натюрмортів та невеликої їх кількості в дещо екзотичному виді графічного мистецтва, що носить назву поезографія. Це виставка дерзань і сумнівів. Автор не зациклюється над проблемою пошуку салонного мотиву в жанрі натюрморту. Мотивами його робіт стають пересічні сюжети тривіального, власного оточення. Важливим моментом творення є не сюжет, а якість живопису та світ звичайної людини. Глядач може помітити еволюцію авторського я, різкі повороти бачення, шляхи пошуку, намагання виходу на нові формальні, світоглядні рівні.

Гадаю глядачеві цікаво буде зазирнути в образотворчу історію ординарної боротьби митця з предметним світом.  Пролонгований, але зафіксований рукою живописця образ матеріального світу породжує художній образ безупинно плинного буття, крокуючого у вічність живописною пластикою, гармонійною композицією, вишуканим колоритом, що мають активно діяти і пробуджувати естетичні переживання глядача.

Батьки і рідня Віктора Андрійовича Олексенка з міста Золотоноші, що в Придніпров’ї на Черкащині. Народився 4 червня 1948 року в місті Дрогобич на Галичині в родині архітектора. Надсучасний, відомий, яскравий представник українського андеґраунду у 1973 році закінчив художньо-педагогічне відділення Одеського художнього училища ім. М. Б. Грекова. У 1990 році завершив навчання в поліграфічному інституті у Львові (нині Українська Академія друкарства) за спеціальністю «Графіка».

Член Національної Спілки художників України з 1992 року. Почесне звання «Заслужений художник України» присвоєно у 2009 році.

Спеціалізація: станковий живопис, монументально-декоративний живопис (розпис, мозаїка, вітраж), асамбляж, об’єкт, інсталяція, графіка, книжкова графіка, оформлення, макетування і дизайн друкованих видань, геральдика, вексилологія, поезографія.

З 2003 р. викладає на кафедрі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького.

Віктором Олексенком проведено понад 16-ох персональних художніх виставок. Вражаючим фактом його персональних художніх виставок є багата палітра творення робіт в різних видах мистецтва (м. Черкаси, м. Київ). Кожна виставка автора є унікальною неповторною, вони постійно наповнені новими роботами.

Віктор учасник понад 60 всеукраїнських виставок, 4-ох групових художніх виставок, 3-ох всеукраїнських і 5-ох міжнародних книжкових виставок-ярмарків також 2-ох всеукраїнських та 8-ох міжнародних художніх проектів. Він учасник одної закордонної пересувної виставки у Польщі і 10-ох міжнародних виставок (Швейцарія, Польща, Угорщина, Німеччина, Україна).

Автор 3-ох поетичних збірок. Розробник навчально-методичних посібників і підручників. Автор статей у наукових та міжнародних фахових виданнях.Кандидат педагогічних наук, доцент А. В. ДемченкоВиставка діє до 16 грудня 2022 року.

Теги

Чудово! Ви підписані!
Чудово! Треба завершити оплату для отримання доступу
З поверненням! Ви авторизувались!.
Ваш обліковий запис активовано! Тепер Ви маєте доступ до всього контенту!