Молодіжна мистецька палітра

Молодіжна мистецька палітра

Черкаський художній музей спільно з творчою спілкою «Черкаська обласна організація Національної спілки художників України» та музеєм «Кобзаря» Тараса Шевченка презентує всеукраїнську виставку «Молодіжна мистецька палітра».


У 2023 році Національна спілка художників України проголосила про відродження Молодіжного об’єднання художників та мистецтвознавців і закликала професійних художників активно працювати з молоддю.

У 2024 році виставка набула статусу всеукраїнської. Відтоді Всеукраїнська виставка молодих авторів стала традиційно проводитися кожного року у січні. На виставці експонуються різні за жанрами та стилями роботи молодих художників Києва, Одеси, Черкас та інших міст України.


Молодість — це можливість гостро, без додаткового аналізу, реагувати на будь-які подразники часу, місця та подій. Однією із форм художнього прояву цієї гостроти стає чіткий візуальний меседж. Молоді митці відповідно реагують на виклики часу серіями плакатів: «Захисники крізь віки» Оксани Шачіної, «Крізь час і покоління» Софії Березняк, «Символи незламності» Тетяни Забудько, «Юність одягнена в броню» Олександри Степанової.


Художники сміливо та активно експериментують із техніками, для них важливий не лише результат, а і сам процес. У сучасному арті спостерігається увага до колажу. Темами колажних візій стає війна, як у роботі Микити Папроцького «Діти війни». Часто матеріалом для створення композицій є гільзи від снарядів, як у роботі Ангеліни Науменко «Мотанка Меланка».

Загалом роботи молодих авторів — це результати академічних пошуків та творчої навчальної практики. У цих пошуках спостерігаємо відтворення давніх технік, як у серії відомих історичних постатей нашої країни, створені студентами у техніці мозаїка: «Княгиня Ольга», «Іван Мазепа» та інші.
Поряд із класичними видами мистецтва, все більш актуальною стає комп’ютерна графіка — новий вид створення художньої образності.


Досить виразною є сучасна скульптура і молодь активно популяризує цей вид мистецтва, через сміливі експерименти із деревом та керамікою: «Чорне сонце», «Чотириногий» Романа Сірого, «Синергія» Івана Манзенко, «Шлях до істини» Марії Двигунової, «Азарт» Ярослави Ясинської.

Незмінним куратором виставки є черкаський художник, голова Черкаського відділення молодіжного об’єднання спілки художників України, член Національної спілки художників України Володимир Яковець.

Виставка діє до 23.02.2025

Read more

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка  «Прикладна культурологія»

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка «Прикладна культурологія»

24 червня Черкаський обласний художній музей презентував ювілейну персональну виставку Миколи Маценка — «Прикладна культурологія». Це, певною мірою, ретроспективна виставка, утворена із двох перманентних авторських серій, дотичних до культурологічного дискурсу із перспективи української ідентичності: «Неофольк» та Геральдична серія. Якщо у роботах серії «Неофольк» (своєрідні візуальні коломийки) образно повторюється впізнаваний орнаментальний мотив,

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Черкаський музей спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету презентує унікальну виставку про життєпис Митрополита Андрея Шептицького. Значення його постаті виходить далеко за межі соціально-історичного контексту Європи початку XX століття та локального — історії заходу України. Його ідеї, як захисника українського народу в часи Світових воєн, в останнє десятиліття активно

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасної народної картини черкаської художниці аматорки Марії Завалко. Марія Завалко народилася 17 листопада1953 року на Кіровоградщині, згодом родина переїхала до Черкас. Її професійна діяльність не була пов’язана із творчістю. Закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут (нині інститут екології). Працювала в одеському «Бюро погоди», а також