Міжнародна виставка сучасного мистецтва «Aura 2024»

8 серпня у Черкаському художньому музеї відкрилася міжнародна виставка сучасного мистецтва під назвою «Aura 2024».

Виставка складається з двох частин: роботи, що розміщені у виставковому просторі музею, а інша — добірка на моніторі. Вражає і кількість учасників проекту — 30 українських художників із 77 роботами та 19 авторів з різних країн світу з 50 творами.

Задум проєкту та його втілення належать голові Черкаського відділення молодіжного об’єднання Спілки художників України, члену Національної спілки художників України, черкаському художнику Володимиру Миколайовичу Яковцю. Йому, як арткуратору, вже не першого масштабного міжнародного проєкту, (перед цим були «Діалоги», «Антракт») вдалося об’єднати спільною ідеєю українських художників та художників з Франції, Німеччини, Австрії, Іспанії, Естонії, Швеції, США, Канади, Японії та Китаю.

Сама назва проєкту «Aura 2024» і значення слова аура в низці східних релігій та езотеричних вірувань тісно пов’язані.

Поняття «Аура» — як реальний, чуттєвий прояв душі чи духу людини, що відображає її внутрішній стан у вигляді «тонкого» світлового випромінювання, що оточує людину, як захист, як своєрідний оберіг, лежить в основі ідеї проекту.

Краса, естетика, сучасність, використання виключно сучасних технологій та новітніх технічних можливостей — лежать в основі ідеї, яка об’єднала митців.

Твори, що не пов’язані безпосередньо із класичним образотворчим мистецтвом: фотографія, цифрове мистецтво, відео, — об’єдналися в єдиний сучасний артпростір.

За словами керівника проєкту В. Яковця, його метою було об’єднати творчих людей з різних куточків світу на українській мистецькій платформі. Вони в свою чергу наочно продемонстрували небайдужість, солідарність та підтримку Україні сьогодні.

Виставка Школи медитативного малювання мандал «Код життя. Проявлення»

17 жовтня у Черкаському художньому музеї відкрилася виставка мандал. Це третя виставка Школи медитативного малювання мандал під керівництвом Олени Казмірчук. Мандала — це давній сакральний символ гармонії і цілісності. Взаємодія з нею зцілює, гармонізує стан, наповнює енергією і красою. Мандала — це малюнок, що складається переважно з кіл, або ж ряду геометричних

Виставка до Дня художника

10 жовтня у залах Черкаського художнього музею відкрилася щорічна виставка Черкаської обласної організації Національної спілки художників України приурочена до Дня художника. Відсвяткувавши того року свій 45 ювілей, спілка продовжує розвиватися, презентуючи нові роботи та нові імена. У цьому році твори мистецтва представлені на виставці вельми різнопланово, різнобарвно та різноманітно. Образотворче