Військові ікони Сергія Герасименка «Мистецтво з лінії фронту»

Військові ікони Сергія Герасименка «Мистецтво з лінії фронту»

Сергій Герасименко — відомий сучасний український художник-монументаліст, талановитий іконописець. За його плечима багато арт- проєктів та виставок. З першого дня повномасштабної війни став до лав ТРО Києва. Жорсткі обставини війни, продиктували нові реалії, в яких опинився, художник. Створені ним в аскетично-кольоровій гаммі, (контраст життя – смерті), сакральні образи християнських святих, свідками жахливих подій війни, набули надзвичайної, потужної сили виразності та глибокого духовного змісту.

Військові ікони створені видатним українським художником, воїном, Сергієм Герасименко (позивний Художник). Ікони були написані на дошках-свідка війни, на уламках та осколках снарядів (С-300) «…які не долетіли до місця дислокації Художника» (кожна з них має свою окрему історію). Знаковість образів православних святих виражена максимально, що дозволяє відразу декодувати їхнє симоволічне наповнення. Вони написані так, немов промовляють до нас, виражають надзвичайну силу та емоційну потужність так, що навіть не релігійні люди починають вірити.

Деякі з них написані фрагментарно, нагадують археологічні знахідки Фаюмського портрету (Римский Египет I–III віки). Їхні суворі канонічно прописані лики стали свідками жахливих подій війни. Військові ікони репрезентують непохитність українського духу у жорстокій боротьбі з російським агресом та стають переможними символами війни. З високою майстерністю, автор трансформує ці знаряддя смерті на мистецькі об’єкти, що втілюють ідеї високої духовності. Вони змінюють свій страшний зміст, формують іншу світлу свідомість. Та окрім пам'яток історико-культурного значення, набувають нового прочитання і сенсу.

І не потрібні століття емпіричних досліджень та доказів… Треба один раз подивитися та усвідомити! Через ці образи Господь, Божа Матір і всі святі боронять наших захисників, нас, нашу українську землю, захищають та дарують нам підтримку і любов.

Куратор виставки — черкаський художник, голова Черкаського відділення молодіжного об’єднання спілки художників України, член Національної спілки художників України Володимир Яковець.

Виставка діє до 20.03.2025 р.

Також висловлюємо щиру подяку Сергію Герасименку за унікальний дарунок — військову ікону «Янгол пермоги».

Робота створена у 2025 році та є не просто витвором мистецтва, а свідком нашої боротьби та віри у перемогу. Військові ікони вже стали знаковими артефактами сьогодення, що відображають силу, віру та пам’ять про тих, хто боронить нашу країну.

Дякуємо автору за знакову роботу, що матиме своє особливе місце у колекції Черкаського обласного художнього музею!

Read more

Виставка до Дня Української Державності

Виставка до Дня Української Державності

До Дня Української Державності Черкаський обласний художній музей презентує виставку — графічну серію портретів державотворців України. Їх автор — заслужений художник Максим Гладько. Основу серії склали портрети знакових постатей буремних часів початку ХХ століття: Микола Міхновський, Дмитро Донцов, Михайло Грушевський, Симон Петлюра, Володимир Винниченко, В’ячеслав Липинський, Павло Скоропадський, Нестор Махно, Степан

Виставка до Дня Української Державності «Державотворці України»

Виставка до Дня Української Державності «Державотворці України»

До Дня Української Державності у Черкаському художньому музеї розгорнуто виставку заслуженого художника України Максима Гладька «Державотворці України». Виставка вже експонується і доступна для перегляду відвідувачів до 27 липня 2025 р.

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка  «Прикладна культурологія»

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка «Прикладна культурологія»

24 червня Черкаський обласний художній музей презентував ювілейну персональну виставку Миколи Маценка — «Прикладна культурологія». Це, певною мірою, ретроспективна виставка, утворена із двох перманентних авторських серій, дотичних до культурологічного дискурсу із перспективи української ідентичності: «Неофольк» та Геральдична серія. Якщо у роботах серії «Неофольк» (своєрідні візуальні коломийки) образно повторюється впізнаваний орнаментальний мотив,