Мистецький проєкт «Святі воїни» Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка

Мистецький проєкт «Святі воїни» Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка

26 липня о 15:00 відбулось відкриття мистецького проєкту «Святі воїни», присвяченого мистецьким медитаціям на тему російсько-української війни.

Цикл творів написаних в традиційній техніці темперного та олійного живопису на ящиках з-під озброєнь. Виставка присвячена українським героям, що стали на захист нашої Батьківщини, її Незалежності. Подвиг українських героїв освячується і возвеличується. Водночас підкреслюється жертовний аспект героїчних діянь, їхня вкоріненість в українській традиції. Звернення до традиційної християнської іконографії розширює історичні рамки події, ставить в ряд історичних звершень українців від часів Володимира Великого. Святі воїни, написані на ящиках з-під набоїв, виступають не тільки символом та ідеалом християнської лицарської культури, небесними покровителями оборонців України, але й узагальненим ідеальним образом усіх тих, хто пожертвував життям за свободу України. Символіка перетворення смерті на життя – стрижнева для проєкту – отримає нове смислове забарвлення, підкреслюючи позачасові аспекти подвигу захисників України.

Цикл об’єднує в собі стилістику візантійського, давньоукраїнського, готичного та ренесансного мистецтва, об’єднуючи мистецькі традиції Сходу та Заходу.

ІКОНИ НА ЯЩИКАХ З-ПІД НАБОЇВ – проєкт київських художників Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка, присвячений мистецьким медитаціям на тему російсько-української війни.

Головна ідея проєкту – перетворення смерті (символом якої є ящик від озброєнь) на життя (яке в українській культурі традиційно уособлює ікона)

Ящики, на яких пишуться ікони, привезені з зони бойових дій. Саме тому ікони, написані на їхніх фрагментах, є мовчазними, але промовистими свідками цієї війни.

Концепція проєкту поєднує начебто несумісні речі: атрибути сучасної війни, і давню мистецьку мову, що сягає своїми витоками часів європейського середньовіччя. Таким чином російсько-українська війна осмислюється на тлі української і навіть європейської історії останнього тисячоліття.

Важливо, що ікона на ящику з-під озброєнь виступає не лише релігійним атрибутом, але передусім культурологічним феноменом, артоб'єктом. Виходячи за межі релігійного простору, вона стає зрозумілою будь-кому як в Україні, так і за її межами: в Європі та Америці.

Виставка на ящиках з-під набоїв експонувалась у таких містах, як-от Антверпен, Базель, Берн, Берлін, Бонн, Бостон, Брюссель, Бухарест, Вашингтон, Вінніпег, Варшава, Відень, Вільнюс, Гент, Кельн, Карлсруе, Кур, Клайпеда, Лондон, Лос-Анджелес, Маямі, Мілан, Монреаль, Мюнхен, Нюрнбергг, Нью-Йорк, Оксфорд, Оттава, Париж, Прага, Познань, Рим, Софія, Торонто, Трір, Цюрих, Чикаго, Філадельфія, Франкфурт-на-Майні, Ясси тощо (20 країн, 99 міст, 172 локації).

З весни 2015 року проєкт «Ікони на ящиках з-під набоїв», підтримує низку благодійних ініціатив та проєктів, направлених на допомогу українським військовим та мирним мешканцям, постраждалим від російської агресії.

Read more

Виставка до Дня художника

Виставка до Дня художника

10 жовтня у залах Черкаського художнього музею відкрилася щорічна виставка Черкаської обласної організації Національної спілки художників України приурочена до Дня художника. Відсвяткувавши того року свій 45 ювілей, спілка продовжує розвиватися, презентуючи нові роботи та нові імена. У цьому році твори мистецтва представлені на виставці вельми різнопланово, різнобарвно та різноманітно. Образотворче

Спецпроєкт Миколи Бабака «Ціна Свободи»

Спецпроєкт Миколи Бабака «Ціна Свободи»

Прапор є одним із основних символів свободи для країни. Під його покровом громадяни країни об’єднуються в єдине ціле — народ, який створює свою державу. Ми — держава Україна! Ми — народ України! Ми — вільна і незалежна нація! Ми пишаємося своїм прапором, дбайливо його оберігаємо, встановлюємо на визначних заходах, використовуємо в усіх сферах

Микола Бабак. Художник, колекціонер

Микола Бабак. Художник, колекціонер

26 вересня у Черкаському художньому музеї відбулася презентація мистецького проєкту «Микола Бабак — художник-колекціонер». Український художник, письменник, колекціонер, громадський діяч Микола Бабак народився 10 червня 1954 року в селі Воронинці Чорнобаївського району на Черкащині. Його творчість належить до мистецької течії «Нова хвиля», що виникла у період 1980-х – початку 2000 років на