Мистецький проєкт «Святі воїни» Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка

Мистецький проєкт «Святі воїни» Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка

26 липня о 15:00 відбулось відкриття мистецького проєкту «Святі воїни», присвяченого мистецьким медитаціям на тему російсько-української війни.

Цикл творів написаних в традиційній техніці темперного та олійного живопису на ящиках з-під озброєнь. Виставка присвячена українським героям, що стали на захист нашої Батьківщини, її Незалежності. Подвиг українських героїв освячується і возвеличується. Водночас підкреслюється жертовний аспект героїчних діянь, їхня вкоріненість в українській традиції. Звернення до традиційної християнської іконографії розширює історичні рамки події, ставить в ряд історичних звершень українців від часів Володимира Великого. Святі воїни, написані на ящиках з-під набоїв, виступають не тільки символом та ідеалом християнської лицарської культури, небесними покровителями оборонців України, але й узагальненим ідеальним образом усіх тих, хто пожертвував життям за свободу України. Символіка перетворення смерті на життя – стрижнева для проєкту – отримає нове смислове забарвлення, підкреслюючи позачасові аспекти подвигу захисників України.

Цикл об’єднує в собі стилістику візантійського, давньоукраїнського, готичного та ренесансного мистецтва, об’єднуючи мистецькі традиції Сходу та Заходу.

ІКОНИ НА ЯЩИКАХ З-ПІД НАБОЇВ – проєкт київських художників Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка, присвячений мистецьким медитаціям на тему російсько-української війни.

Головна ідея проєкту – перетворення смерті (символом якої є ящик від озброєнь) на життя (яке в українській культурі традиційно уособлює ікона)

Ящики, на яких пишуться ікони, привезені з зони бойових дій. Саме тому ікони, написані на їхніх фрагментах, є мовчазними, але промовистими свідками цієї війни.

Концепція проєкту поєднує начебто несумісні речі: атрибути сучасної війни, і давню мистецьку мову, що сягає своїми витоками часів європейського середньовіччя. Таким чином російсько-українська війна осмислюється на тлі української і навіть європейської історії останнього тисячоліття.

Важливо, що ікона на ящику з-під озброєнь виступає не лише релігійним атрибутом, але передусім культурологічним феноменом, артоб'єктом. Виходячи за межі релігійного простору, вона стає зрозумілою будь-кому як в Україні, так і за її межами: в Європі та Америці.

Виставка на ящиках з-під набоїв експонувалась у таких містах, як-от Антверпен, Базель, Берн, Берлін, Бонн, Бостон, Брюссель, Бухарест, Вашингтон, Вінніпег, Варшава, Відень, Вільнюс, Гент, Кельн, Карлсруе, Кур, Клайпеда, Лондон, Лос-Анджелес, Маямі, Мілан, Монреаль, Мюнхен, Нюрнбергг, Нью-Йорк, Оксфорд, Оттава, Париж, Прага, Познань, Рим, Софія, Торонто, Трір, Цюрих, Чикаго, Філадельфія, Франкфурт-на-Майні, Ясси тощо (20 країн, 99 міст, 172 локації).

З весни 2015 року проєкт «Ікони на ящиках з-під набоїв», підтримує низку благодійних ініціатив та проєктів, направлених на допомогу українським військовим та мирним мешканцям, постраждалим від російської агресії.

Read more

Персональна виставка Олега Базилевича «Фронтові замальовки»

Персональна виставка Олега Базилевича «Фронтові замальовки»

«Ми на своїй, Богом даній землі, яку ми захищаємо і відстоюємо!» Олег Базилевич Черкаський художній музей представляє персональну виставку київського художника, добровольця, старшого лейтенанта, заступника командира батареї 1-го самохідного артилерійського дивізіону 1-ї окремої танкової Сіверської бригади Олега Базилевича. Картини з передової, з епіцентру війни, створені художником, починаючи з березня 2022

Майстеркласи з писанкарства у Черкаському художньому музеї

Майстеркласи з писанкарства у Черкаському художньому музеї

З 22 березня 2025 р. у Черкаському художньому музеї стартують майстеркласи з писанкарства! Майстеркласи у збірних групах будуть проводитися щосуботи та щонеділі о 10:00 та о 12:00, починаючи з 22 березня. Для організованих груп та класів можливий запис у зручний час з вівторка по п’ятницю з 10: