Микола Бабак. Художник, колекціонер

Микола Бабак. Художник, колекціонер

26 вересня у Черкаському художньому музеї відбулася презентація мистецького проєкту «Микола Бабак — художник-колекціонер».

Український художник, письменник, колекціонер, громадський діяч Микола Бабак народився 10 червня 1954 року в селі Воронинці Чорнобаївського району на Черкащині. Його творчість належить до мистецької течії «Нова хвиля», що виникла у період 1980-х – початку 2000 років на тлі бурхливих соціально-політичних подій розпаду СРСР і становлення Незалежності України. У 2005 році на 51-ій Міжнародній Венеційській бієнале сучасного мистецтва Микола Бабак представив Національний проєкт «Діти твої, Україно». У цьому проєкті художник розмірковує про «глобалізований світ», в якому кожне село — це осередок цивілізації.

Значну частину свого життя Микола Бабак присвятив колекціонуванню культурної спадщини України: народної ікони та картини, сільської фотографії, кераміки, вишитого текстилю, вжиткових речей та ін. На сьогодні в колекції художника представлено більше 15000 унікальних артефактів. У 2010 році він здобув Національну премію імені Тараса Шевченка за монографію «Народна ікона Середньої Наддніпрянщини 18–20 ст.», що була створена на матеріалі його колекції.

3 2014 року М. Бабак співпрацює з Народним художником Євгеном Матвєєвим у складі арттандему БМ Бабак-Матвєєв. Разом вони створили декілька масштабних серій мистецьких робіт у різних техніках, серед яких диджитал арт, цифрова фотографія, живопис та ін. Твори художників були представлені на виставках в Україні, США, а також успішно брали участь у світових аукціонах. У 2016 році Микола Бабак отримав звання Народний художник.

У 2017 році художник заснував і очолив благодійний фонд, метою якого є збереження, презентація та промоція культурної спадщини та сучасного мистецтва України. Із початком широкомасштабного вторгненння росії на територію України Фонд Миколи Бабака допомагає силам оборони України і передає військовим підрозділам засоби тактичної медицини, а також надає гуманітарну підтримку внутрішньо переміщеним особам. З початку війни Фонд передав військовим тисячі індивідуальних аптечок, наплічників військового медика, м’яких нош і евакуаційних строп та надав близько 30 тонн харчових наборів співгромадянам, які були змушені змінити постійне місце свого проживання.

У 2024 році митець відзначає 70-літній ювілей, з нагоди якого презентує мистецький проєкт «Микола Бабак. Художник, колекціонер», що реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Мистецька подія висвітлює творчій доробок та колекційну діяльність художника. У Черкаському обласному художньому музеї представлено ретроспективну виставку художника, серію сучасних живописних робіт «Квіти героям» та фотопроєкт «Ціна свободи».

Виставка діє до 26.10.2024 р.

Read more

Виставка до Дня художника

Виставка до Дня художника

10 жовтня у залах Черкаського художнього музею відкрилася щорічна виставка Черкаської обласної організації Національної спілки художників України приурочена до Дня художника. Відсвяткувавши того року свій 45 ювілей, спілка продовжує розвиватися, презентуючи нові роботи та нові імена. У цьому році твори мистецтва представлені на виставці вельми різнопланово, різнобарвно та різноманітно. Образотворче

Спецпроєкт Миколи Бабака «Ціна Свободи»

Спецпроєкт Миколи Бабака «Ціна Свободи»

Прапор є одним із основних символів свободи для країни. Під його покровом громадяни країни об’єднуються в єдине ціле — народ, який створює свою державу. Ми — держава Україна! Ми — народ України! Ми — вільна і незалежна нація! Ми пишаємося своїм прапором, дбайливо його оберігаємо, встановлюємо на визначних заходах, використовуємо в усіх сферах

Персональна виставка Awesome Me (Катерини Терещук) «Дивоглядки»

Персональна виставка Awesome Me (Катерини Терещук) «Дивоглядки»

19 вересня у Черкаському художньому музеї відкрилась персональна виставка Awesome Me (Катерини Терещук) «Дивоглядки». Awesome Me — творчий псевдонім художниці Катерини Терещук, яка живе та творить в місті Черкаси. Awesome Me любила малювати ще з самого дитинства, тоді в хаті був обмальований кожен вільний клаптик паперу. Навчалася у Черкаській дитячій художній