«Мій дім — Україна» персональна виставка Марії Завалко

«Мій дім — Україна» персональна виставка Марії Завалко

04 липня Черкаський художній музей презентував персональну виставку сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко.

Наївний живопис — знакова частина українського образотворчого мистецтва. Нещодавно у музеї була відкрита окрема виставкова локація народної картини. Це подяка і шана художникам-самоукам, які дивляться на мистецтво серцем, а не розумом. Коли споглядаєш ці яскраві, щирі картини вони іноді нагадують дитячі малюнки, але насправді за простими формами ховається глибокий зміст, складні образи та багатий внутрішній світ. Не варто недооцінювати роль наївного мистецтва в культурі загалом, адже все геніальне — просто!

Художники-аматори ХХІ століття у повній мірі продовжують традиції, що склалися і розвивалися у ХХ столітті. У світі сучасного мистецтва з його безмежною різноманітністю течій та напрямів, комп’ютерних технологій, наївне мистецтво займає особливе місце, привертаючи увагу поціновувачів, колекціонерів та музеїв. Радує те, що українське мистецтво загалом стає вельми модним у всьому світі. З 2020 року — стиль у світовому дизайні, який походить з України — описують як «наївний дизайн, простий за формою і глибокий за змістом» набув особливої актуальності.

Улюблені жанри Марії Завалко — пейзажі та натюрморти. Сюжети для робіт обирає під час прогулянок та активного відпочинку. Художниця нікого не наслідує, а лише повністю переносить себе, свої враження та відчуття на полотно.Безпосередні, ліричні, теплі та радісні твори наповнені любов’ю та щирістю. Вони налаштовують на позитивні емоції і створюють піднесений настрій. На полотнах художниці багато квітів. Авторка у своїх роботах демонструє замилування красою квіткового світу. На особливу увагу заслуговують пейзажі Марії Завалко, позбавлені динаміки і драматизму. Зворушливі та відверті, вони нагадують нам про найважливіше, що наш дім — Україна.

Біографічна довідка:Марія Іванівна Завалко народилася 17 листопада 1953 року на Кіровоградщині. У 1966 році родина переїхала до міста Черкаси. У 1976 році закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут (нині інститут екології.) Працювала в «Бюро погоди» в м. Одеса, Гідрометцентрі в м. Черкасах, в мережі споживспілки. З 2003 року і до сьогодні пані Марія — незалежний підприємець компанії «Amway Україна». Багато подорожує Україною та країнами Європи.

Ще з дитинства Марія Іванівна любила малювати. Школяркою оформляла стінгазети, у ВУЗі — декорації. Але фахової освіти художниця так і не здобула. Після виходу на заслужений відпочинок (2018 р.) почала активно малювати. Відвідувала курси у майстернях О. Базинової та І. Сахарова.

Сьогодні Марія Завалко є членом спілки українок «Злагода». Бере активну участь у волонтерській діяльності. А ще, вона активний борець за чистоту навколишнього середовища, можливо тому на полотнах зображує мальовничу, квітучу Україну.

Виставка діє до 04 серпня 2024 року.

Read more

Виставка до Дня художника

Виставка до Дня художника

10 жовтня у залах Черкаського художнього музею відкрилася щорічна виставка Черкаської обласної організації Національної спілки художників України приурочена до Дня художника. Відсвяткувавши того року свій 45 ювілей, спілка продовжує розвиватися, презентуючи нові роботи та нові імена. У цьому році твори мистецтва представлені на виставці вельми різнопланово, різнобарвно та різноманітно. Образотворче

Спецпроєкт Миколи Бабака «Ціна Свободи»

Спецпроєкт Миколи Бабака «Ціна Свободи»

Прапор є одним із основних символів свободи для країни. Під його покровом громадяни країни об’єднуються в єдине ціле — народ, який створює свою державу. Ми — держава Україна! Ми — народ України! Ми — вільна і незалежна нація! Ми пишаємося своїм прапором, дбайливо його оберігаємо, встановлюємо на визначних заходах, використовуємо в усіх сферах

Микола Бабак. Художник, колекціонер

Микола Бабак. Художник, колекціонер

26 вересня у Черкаському художньому музеї відбулася презентація мистецького проєкту «Микола Бабак — художник-колекціонер». Український художник, письменник, колекціонер, громадський діяч Микола Бабак народився 10 червня 1954 року в селі Воронинці Чорнобаївського району на Черкащині. Його творчість належить до мистецької течії «Нова хвиля», що виникла у період 1980-х – початку 2000 років на