Яна Якимчук «Мальовнича Стецівка»

Виставки 14 лип 2023 р.

Черкаський художній музей презентує другу персональну виставку художниці з Чигиринщини Яни Якимчук. На виставці представлено 43 роботи в жанрі пейзажу та декоративного розпису: в техніці пастелі, олійного живопису, кольорового олівця.

На творчість художницю надихають неймовірні краєвиди села Стецівка, де вона мешкає разом з родиною. Як зазначає сама авторка, ця місцина для неї «рай на землі з Дніпром, Тясмином, ставками, лісом і степом».

Більшість робіт з’явилися на світ у 2020–2023 роках. Це легкі, невимушені сюжети: українські хати під солом’яними стріхами, мальовничі заповідні території Черкащини та квіти. Усі твори єднає тематика дивовижної природи й  краси української землі.

Вдало передані природні барви, відблиск заходу сонця, клаптик синього неба, розмаїття трав і квітів — всі ці художні знахідки тішать око, дарують піднесений настрій та, водночас, налаштовують на спокій і створюють відчуття затишку. Художниця допомагає налаштуватися на гармонію радості, роблячи колірні акценти якомога яскравішими й насиченішими. Та сміливі кольорові рішення передають настрій природи, тішать душу.

Довершені й неймовірно зворушливі твори Яни Якимчук апелюють до найважливішого — душі народу, національної ідентичності українця.До деяких робіт розміщено тематичні вірші Юнни Шульги.

Біографічна довідка
Яна Якимчук народилася 6 квітня 1988 року в Полтаві у творчій родині (батько Яни — художник, мати — програміст).
Ще в ранньому дитинстві вона відчула потяг до творчості. Із шести років відвідувала школу мистецтв, а згодом продовжила навчання в художній школі. Професійну освіту здобула в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» на архітектурному факультеті (спеціальність «Образотворче мистецтво й кераміка»). Яна Якимчук  разом з родиною проживає у селі Стецівка на Чигиринщині, виховує сина і чотирьох доньок.
Крім малювання мисткиня також захоплюється гончарством і писанкарством. Вона представляла свою творчість на персональних виставках у Черкасах, Чигирині та Кам’янці, а також на багатьох колективних виставках молодих митців Черкащини.

Виставка діє до 13 серпня 2023 року.

Теги

Чудово! Ви підписані!
Чудово! Треба завершити оплату для отримання доступу
З поверненням! Ви авторизувались!.
Ваш обліковий запис активовано! Тепер Ви маєте доступ до всього контенту!