Яна Якимчук «Мальовнича Стецівка»

Яна Якимчук «Мальовнича Стецівка»

Черкаський художній музей презентує другу персональну виставку художниці з Чигиринщини Яни Якимчук. На виставці представлено 43 роботи в жанрі пейзажу та декоративного розпису: в техніці пастелі, олійного живопису, кольорового олівця.

На творчість художницю надихають неймовірні краєвиди села Стецівка, де вона мешкає разом з родиною. Як зазначає сама авторка, ця місцина для неї «рай на землі з Дніпром, Тясмином, ставками, лісом і степом».

Більшість робіт з’явилися на світ у 2020–2023 роках. Це легкі, невимушені сюжети: українські хати під солом’яними стріхами, мальовничі заповідні території Черкащини та квіти. Усі твори єднає тематика дивовижної природи й  краси української землі.

Вдало передані природні барви, відблиск заходу сонця, клаптик синього неба, розмаїття трав і квітів — всі ці художні знахідки тішать око, дарують піднесений настрій та, водночас, налаштовують на спокій і створюють відчуття затишку. Художниця допомагає налаштуватися на гармонію радості, роблячи колірні акценти якомога яскравішими й насиченішими. Та сміливі кольорові рішення передають настрій природи, тішать душу.

Довершені й неймовірно зворушливі твори Яни Якимчук апелюють до найважливішого — душі народу, національної ідентичності українця.До деяких робіт розміщено тематичні вірші Юнни Шульги.

Біографічна довідка
Яна Якимчук народилася 6 квітня 1988 року в Полтаві у творчій родині (батько Яни — художник, мати — програміст).
Ще в ранньому дитинстві вона відчула потяг до творчості. Із шести років відвідувала школу мистецтв, а згодом продовжила навчання в художній школі. Професійну освіту здобула в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» на архітектурному факультеті (спеціальність «Образотворче мистецтво й кераміка»). Яна Якимчук  разом з родиною проживає у селі Стецівка на Чигиринщині, виховує сина і чотирьох доньок.
Крім малювання мисткиня також захоплюється гончарством і писанкарством. Вона представляла свою творчість на персональних виставках у Черкасах, Чигирині та Кам’янці, а також на багатьох колективних виставках молодих митців Черкащини.

Виставка діє до 13 серпня 2023 року.

Read more

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка  «Прикладна культурологія»

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка «Прикладна культурологія»

24 червня Черкаський обласний художній музей презентував ювілейну персональну виставку Миколи Маценка — «Прикладна культурологія». Це, певною мірою, ретроспективна виставка, утворена із двох перманентних авторських серій, дотичних до культурологічного дискурсу із перспективи української ідентичності: «Неофольк» та Геральдична серія. Якщо у роботах серії «Неофольк» (своєрідні візуальні коломийки) образно повторюється впізнаваний орнаментальний мотив,

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Черкаський музей спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету презентує унікальну виставку про життєпис Митрополита Андрея Шептицького. Значення його постаті виходить далеко за межі соціально-історичного контексту Європи початку XX століття та локального — історії заходу України. Його ідеї, як захисника українського народу в часи Світових воєн, в останнє десятиліття активно

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасної народної картини черкаської художниці аматорки Марії Завалко. Марія Завалко народилася 17 листопада1953 року на Кіровоградщині, згодом родина переїхала до Черкас. Її професійна діяльність не була пов’язана із творчістю. Закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут (нині інститут екології). Працювала в одеському «Бюро погоди», а також