Я-Маска або «Що в мені бачать інші»?
Найкраща маска, яку ми можемо надіти – це наше особисте обличчя (Ф. Ніцше)
Продовжуємо досліджувати архетипи.
12 червня в 14.00 відбудеться інтерактивна зустріч з арт-практикою, яка буде присвячена архетипу Маски (за Карлом Юнгом – Персони).
На попередній зустрічі дізналися про основні функції маски, які дозволяють людині через різні соціальні ролі адаптуватися до соціуму. В цей раз поговоримо про зв'язок маски з рисами характеру, про обличчя як дзеркало маски, фізіогноміку її прояву. У культурі маска – це зримий символ, в психологічних проявах вона є невидимою, проте ми її бачимо через тілесні прояви. При цьому маска – яскрава метафора не лише захисної поведінки на момент «тут і тепер», а й усіх пережитих подій та ставлення до життя в цілому. Маска часто проявляє нашу потаємну сутність в гіпертрофованій формі (як у фільмі «Маска» (Чак Рассел, 1994 р.) з Джимом Керрі).
Контекстом для обговорення буде картина з постійної експозиції Черкаського обласного художнього музею полтавського художника Лева Маркосяна «Жінка в капелюсі».
На зустрічі дізнаємось, як через мистецтво ми можемо навчитися «зчитувати» невиражені емоції і почуття через інтуїтивне сприймання та подальший аналіз образів, а через арт-практику знайдемо шлях до вираження власних ресурсних станів.
Куратор: Оксана Пушонкова.