Я-Маска або «Що в мені бачать інші»?

Анонси 10 черв 2021 р.
Найкраща маска, яку ми можемо надіти – це наше особисте обличчя (Ф. Ніцше)

Продовжуємо досліджувати архетипи.

12 червня в 14.00 відбудеться інтерактивна зустріч з арт-практикою, яка буде присвячена архетипу Маски (за Карлом Юнгом – Персони).

На попередній зустрічі дізналися про основні функції маски, які дозволяють людині через різні соціальні ролі адаптуватися до соціуму. В цей раз поговоримо про зв'язок маски з рисами характеру, про обличчя як дзеркало маски, фізіогноміку її прояву. У культурі маска – це зримий символ, в психологічних проявах вона є невидимою, проте ми її бачимо через тілесні прояви. При цьому маска – яскрава метафора не лише захисної поведінки на момент «тут і тепер», а й усіх пережитих подій та ставлення до життя в цілому.  Маска часто проявляє нашу потаємну сутність в гіпертрофованій формі (як у фільмі «Маска» (Чак Рассел, 1994 р.) з Джимом Керрі).

Контекстом для обговорення буде картина з постійної експозиції Черкаського обласного художнього музею полтавського художника Лева Маркосяна «Жінка в капелюсі».

На зустрічі дізнаємось, як через мистецтво ми можемо навчитися «зчитувати» невиражені емоції і почуття через інтуїтивне сприймання та подальший аналіз образів, а через арт-практику знайдемо шлях до вираження власних ресурсних станів.

Куратор: Оксана Пушонкова.

Теги

Чудово! Ви підписані!
Чудово! Треба завершити оплату для отримання доступу
З поверненням! Ви авторизувались!.
Ваш обліковий запис активовано! Тепер Ви маєте доступ до всього контенту!