Дитяча палітра: графіка, живопис, скульптура — звітна виставка Черкаської міської дитячої школи імені Данила Нарбута до Міжнародного дня захисту дітей

Дитяча палітра: графіка, живопис, скульптура  — звітна виставка Черкаської міської дитячої школи імені Данила Нарбута до Міжнародного дня захисту дітей

Черкаський обласний художній музей до Міжнародного дня захисту дітей презентує виставку дитячих робіт учнів Черкаської міської дитячої школи імені Данила Нарбута. Серед представлених робіт графічні і живописні твори, роботи декоративно прикладного мистецтва та скульптурні композиції. На виставці презентовано 123 роботи, створені протягом 2023–2024 років вихованцями школи вікових категорій: від 6 до 18 років.

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов’язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей. В Україні цей день відзначається із 1998 року.

Сьогодні перед Україною постають нові виклики у сфері захисту дітей у зв’язку з ескалацією насильства через війну з російським агресором. Маленькі українці змушені стати біженцями у власній країні, багато дітей втратили можливість жити у власному домі, ходити у школу, гратися та відчувати всі барви дитинства.

Кожна дитина має бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. Діти не мають бачити війну. Але, на жаль, вже побачили її в тому чи іншому вигляді.

Головне завдання батьків та кожного з нас — подорожувати життям разом із дітьми й допомагати їм розуміти реальність, наскільки це можливо в їхньому віці. Але робити це в такий спосіб, аби діти, розуміючи цю реальність, могли жити далі, бути психічно стійкими, розвиватися й любити.

Після темряви, безумовно буде світло! Нехай маленькі українці зростатимуть під ясним небом та якомога довше залишаються дітьми, веселими і радісними. Нехай кожна дитина буде здорова і оточена турботою близьких, а кожен новий день — добрим, світлим та обов’язково мирним!

Ось головне завдання цієї дитячої виставки, сповненої позитивних емоцій, яскравих кольорів, щирих образів. Діти малюють любов, добро, турботу, виражену у портретах котиків та собак, їжачків і пташок. Вони безпосередньо відчувають світ навколо. Захоплюються декоративними національними символами, мальовничими краєвидами, величними героями.

Прикметно, що в такий складний час, діти залишаються дітьми: небайдужими, вразливими, щирими. Сьогодні своїми роботами вони творять новий світ, в чому їм допомагають викладачі Школи.

Виставка до Дня художника

10 жовтня у залах Черкаського художнього музею відкрилася щорічна виставка Черкаської обласної організації Національної спілки художників України приурочена до Дня художника. Відсвяткувавши того року свій 45 ювілей, спілка продовжує розвиватися, презентуючи нові роботи та нові імена. У цьому році твори мистецтва представлені на виставці вельми різнопланово, різнобарвно та різноманітно. Образотворче

Спецпроєкт Миколи Бабака «Ціна Свободи»

Прапор є одним із основних символів свободи для країни. Під його покровом громадяни країни об’єднуються в єдине ціле — народ, який створює свою державу. Ми — держава Україна! Ми — народ України! Ми — вільна і незалежна нація! Ми пишаємося своїм прапором, дбайливо його оберігаємо, встановлюємо на визначних заходах, використовуємо в усіх сферах