Персональна виставка авторської художньої ляльки Лариси Метлікіної «Читаючи Кобзар…»

Метлікіна Лариса Адольфівна виготовленням ляльки займається близько восьми років. Вона навчалась у Державній Академії легкої промисловості України (зараз Київський національний університет технологій та дизайну), але ще з дитинства, як і більшість дівчаток, полюбляла шити, малювати, бавитися ляльками. Тоді Лариса Метлікіна ще не думала, що лялька може бути не тільки іграшкою, а й мистецтвом. Згодом їй вдалося самостійно освоїти техніки виготовлення ляльки за допомогою майстер-класів та спілкуванню з однодумцями. Нові матеріали, пластик, сучасні технології і власні розробки перетворювались у захоплюючий процес створення. «Потрібно бути трішки художником, трішки скульптором, декоратором, швачкою, перукарем…» – так говорить авторка.

У родині Лариси Метлікіної зберігся старовинний «Кобзар» Тараса Григоровича Шевченка 1902 року випуску. Образи творів Шевченка надихали майстриню на створення своїх ляльок. Наприклад, Лялька «Катерина» стала інтерпретацією художнього образу простої української дівчини – трагедії кохання. Ця робота виготовлена у пам’ять про маму авторки, яка була учасницею фольклорного гурту «Витоки» при музеї Тараса Шевченка у селі Мошни.

Вторгнення росії на територію України також відобразилося у творчості Лариси Метлікіної. Біль після подій у місті Буча перетворився в ідею виготовлення ляльки «Лілея» (за твором Тараса Шевченка). Як говорить авторка: «Історія загубленої, невинної душі перекликається із сучасною трагедією мого героїчного народу». Події сьогодення також відобразилися у творах «Мандрівниця» і «Позивний «Зірка» або осінь 2022». Ці роботи стали серією під назвою «Сестри», що мають такі різні долі: одна сестра трагічно загинула та стала «цвітом на сім світі»; друга – вимушена тікати від війни; а третя – взяла до рук зброю та стала на захист своєї рідної землі.

Лариса Метлікіна учасниця Художнього фронту «Разом до Перемоги!» та Член Української Асоціації Ручної Творчості «UAHA».